XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 26 Sep 2020, 10:43

Reduceri ClubRV

Colaborari interne si internationale
FICC

Moderator: Moderatori

Mihai Sacala
Membru forum
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 26 Oct 1979

Reduceri ClubRV

Mesaj de Mihai Sacala » 20 Aug 2016, 17:48

M-am intors aseara dintr-un circuit in Romania si vreau sa va impartasesc experientele din campingurile din Romania.
Mie imi place sa merg in campinguri frumoase si nu conteaza tariful cat timp sunt aproape de natura, exista facilitati moderne si ma simt bine primit.
Desigur imi place sa primesc reducere ca membru ClubRV pentru ca apartin unui grup.
Sunt constient ca nu sunt multi rulotisti dispusi sa plateasca mult pentru a sta in campinguri, dar nici cei care dezvolta campingurile in Romania nu apreciaza turistii romani.

Camperland - un camping decent, intr-o zona cu putine obiective aproape. In momentul rezervarii ne-a spus un tarif de 50 lei de echipaj pe noapte, iar când sa platim, la plecare a spus 65. Daca ar fi spus 65 de la inceput, sau nici o reducere, eu tot mergeam, dar nu-mi place sa nu se tina de cuvant. Omul era suparat ca clubul nu trimite echipaje.

Mustang- i-am aratat legitimatia FICC si mi-a spus ca nu e nevoie sa i-o arat. I-am zis de reducerea de 10% pentru ClubRV si a zis ca nu mai e valabila de mult. Ii zic, am citit pe site de reducere. Ma intreaba - când acum 4 ani? Zic nu, acum 2 saptamani când am plecat. De fapt si acum pe site-ul lor e scris - Membrii Club RV şi Caravan Club beneficiază de o reducere de 10% în tot anul!
In final am platit fara reducere, nici nu as fi acceptat-o. Campingul decent, peisaj superb in contrast cu hartia de 1 leu si intr-o zona cu multe atractii. Excursia cu masina militara e foarte frumoasa.

Am scris dupa ce am vazut ca acelasi lucru s-a intamplat si la Laguna ALbastra in Fagaras si cred ca are dreptate Ciprian, semneaza un contract doar cu gândul ca se organizeaza intalniri acolo.

De cealalta parte (poate si pentru ca urmeaza întâlnirea clubului), la Laguna Albastra Murighiol, am avut si reducere si am fost si foarte bine primiti. Dotarile sunt superioare si totul este frumos aranjat. Mai ales tantarii, dar i-am dovedit :D .
Volvo V40 + Burstner 390 tk

Sorin.Sibiceanu
Membru forum
Data nasterii: 16 Mai 1979

Re: Reduceri ClubRV

Mesaj de Sorin.Sibiceanu » 21 Aug 2016, 19:54

Acesta este motivul care ma facut sa NU mai platesc cotizatia si sa imi vad de treaba mea.

O seara buna ..

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
Dacia Duster 4x4 + Fendt Karaat 470TF
Tel: 0766652014

Niky Radu
Membru asociat

Mesaj de Niky Radu » 21 Aug 2016, 22:54

Este libertatea de exprimare a membrilor si a patronilor de camping-uri daca aleg sa plateasca aceasta cotizatie sau partenerii sa nu-si mai respecte angajamentele, nu este vina mea, a lui Lupu sau a lui Rusu. Prin aceste parteneriate nu obliga asociatia sa aduca un numar de echipaje anual. Fiecare e liber sa aleaga unde isi petrece concediul si nu se poate sa se impuna sa mergem numai intr-un loc, iar locatiile se aleg prin vot pe forum. Daca partenerilor le-a mers prost incearca prin aceasta modalitate sa se razbune, dar ei nu au inteles tocmai acest rol in relatia cu potentialii clienti. Card-urile FICC dupa cum se stie sunt valabile international, eu am beneficiat de reducere in Grecia, precum si alti colegi in Europa si asociatia nu s-a obligat sa trimita un numar de echipaje anual pentru asta. Astea sunt regulile FICC-ului, nu cred ca exista camping in Romania care este agreat FICC si patronii de la noi inteleg gresit aceasta colaborare. Avem de ales pe viitor daca mai organizam intalniri in locatiile care nu mai respecta angajamentele.
Niky si Lavinia Radu
Megane II 2005 1,9dci , Pajero MK2 1993 2.5 GLS TD + Elddis 2000
Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost?
Chanakia Pandita 275 a.c.India

0744670978 telekom

Lupu Ciprian
Membru CD
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 22 Aug 2016, 15:05

@Mihai Sacala - te rog spune-le colegilor si de ce reducere ai beneficiat in Croatia la Camping Lanterna in baza cardului ClubRV te rog !

Adica spune-le si cu + si cu - obiectiv ....

Din pacate asa este, unii parteneri nu respecta aceste intelegeri decat in primul an , apoi vazand ca nu vine un mare nr. de rulote din partea Clubrv la respectivele locatii , renunta la a mai oferi reduceri... in urmatorii ani .... probabil ca si ei au asteptari mai mari de la noi ...

Trebuie avut in vedere faptul ca , Nicu Colpos este unul din cei care au venit cu oferta de 1 sejur gratuit pt Clubrv - premiu pt revista ClubRV , unul din colegii din CD a ajuns acolo si a vb cu el ... despre acest lucru .
In 2012 s-a organizat 1 dec la aceasta locatie ... cu succes .
In 2013 eu Rusu sau dna Violeta am fost de mai multe ori cu cate 5 echipaje pe acolo .... au mai ajuns si alti colegi ...

Noi de fiecare data am platit 50 ron cu tot cu electricitate toti cei care am fost acolo .... sau 40 fara .

L-am ajutat si l-am expus si in revista cu un interviu .... in nr 1 la pag 8 si 9 .

http://en.calameo.com/read/0047487376eb1fc5adb8b

Ce altceva as putea sa mai fac ?
NU le-am cerut nimic ,decat o reducere de 20% pt noi , nu bani .... in schimb cred ca le-am oferit inclsiv prezenta in harta Clubrv Romania campinguri ...

F. bine ca ai semnalat si cu aceasta ocazie va rog pe toti sa semnalati acolo unde sunt astfel de cazuri pt ca ma apuc sa fac curatenie...
Autorulota Ford
Chausson sau rulota Dethlefs
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Mihai Sacala
Membru forum
Data nasterii: 26 Oct 1979

Mesaj de Mihai Sacala » 25 Aug 2016, 12:06

Scuze pentru raspunsul tarziu!

Sigur ca pe langa apartenenta la ClubRV, cardul FICC eliberat de club (singura asociatie din Romania care poate elibera acest card) ofera o gramada de reduceri. Eu obtin reduceri de 8-10 ori valoarea cotizatiei. Sigur ca stau si mult in campinguri, dar sunt o multime de campinguri afiliate FICC. In plus sunt reduceri substantiale si in campingurile din Romania.

Concret, asa cum am mai scris, anul trecut, doar in baza cardului eliberat de ClubRV si verificat de catre receptie la FICC, am avut reducere de 7,5% din tariful de lista. Eu am stat 51 de nopti, la un tarif mediu de 50 de Euro. Asta inseamna 50*51*0,075= 191,25 Euro reducere (aproximativ 860 de lei).

Strainii apreciaza mult reducerile astea (ca si noi, daca nu mai mult). Ei fac diferenta intre parcele si pentru 1 euro, desi au carute de bani. Nu inteleg, cum zicea si Niky, de ce nu se afiliaza campingurile decente din Romania la FICC. Sigur turistii straini ar vedea mai usor campingurile. Si eu le caut pe site-ul lor. Pe langa reducere iti ofera si siguranta.

Nu inteleg cum reziliezi un parteneriat, dar lasi pe site reducerea.

Eu cred ca trebuie sa fim mai multi cotizanti, ca atunci din 1300 sigur merg cativa intr-un an in campingul X si patronul nu reziliaza parteneriatul. Sigur ca din 130 ajung doar 5 - 10 intr-un an intr-un camping. Nici asta nu e o scuza pentru reziliere, dar daca suntem mai multi vom avea un cuvant de spus.

Incet incet si romanii vor fi respectati in campingurile romanesti, dar e important si noi rulotistii sa respectam locul si oamenii.
Volvo V40 + Burstner 390 tk

Cristian Fugulin
Membru asociat
Oras: Ploiesti
Data nasterii: 01 Ian 1901

Mesaj de Cristian Fugulin » 27 Aug 2016, 07:32

Pot sa completez ca la acest camping, desi am vorbit la telefon pentru un tarif de 50 de lei/noapte, la final ni s-a spus de suma de 65 de lei.

Nu am sa mai calc in acest camping niciodata!

Astfel, pe langa faptul ca acest camping apare ca partener si pe forum apare un pret, la telefon ti se spune un pret si locatie ti se cere alta suma. Cred ca asta se poate numi inselatorie! Am platiti, stiind ca suma de 15 lei (*2 nopti) o sa il ajute sa infaptuiasca lucruri marete!

Cum zice si Mihai, nu suntem respectati pentru ca nu respectam!
Echipa de interventie - Brigada Anti Zombi - Ploiesti

Ionut Irimia
Membru asociat
Oras: Suceava
Data nasterii: 18 Dec 1981

Mesaj de Ionut Irimia » 27 Aug 2016, 08:54

Despre care Campiing vorbiti?Tod de Camperland?

Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk
Irimia Ionut & Mirela , Opel Vectra C 2004, Y20dth+ABY AWARD 1996 ,Telefon 0744627398,mail:ionut_jeremy@yahoo.com

Cristian Fugulin
Membru asociat
Oras: Ploiesti
Data nasterii: 01 Ian 1901

Mesaj de Cristian Fugulin » 29 Aug 2016, 11:13

Da, tot despre Camperland. E vorba despre aceeasi problema, eram impreuna cu Mihai in acest camping!
Echipa de interventie - Brigada Anti Zombi - Ploiesti

Ionut Irimia
Membru asociat
Oras: Suceava
Data nasterii: 18 Dec 1981

Mesaj de Ionut Irimia » 29 Aug 2016, 11:14

Urat din partea proprietarului...sa zica una si sa facă alta...

Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk
Irimia Ionut & Mirela , Opel Vectra C 2004, Y20dth+ABY AWARD 1996 ,Telefon 0744627398,mail:ionut_jeremy@yahoo.com

Lupu Ciprian
Membru CD

Reduceri ClubRV

Mesaj de Lupu Ciprian » 01 Sep 2016, 20:07

Din pacate nu poti obliga pe nimeni sa ofere reducere .
Poate in primul an ofera , apoi dupa o numaratoare observa ca din Clubrv au venit doar x rulote considera ca nu e mare lucru...

Daca la Camperland Nicu asa a procedat n-am sa incurajez organizarea intalnirii 1 dec acolo , regret , chiar daca mi-e prieten , dar daca asa se comporta cu colegii din Clubrv - membrii asociati care prezinta o legitimatie, nu va avea decat de pierdut...

Nimeni nu -ti semneaza pe 5 ani ... aceste parteneriate .
Sunt unii care in afara de reducere ne-au oferit si cate o saptamana sejururi pe care sa le putem oferi si noi cadou colegilor din Clubrv prin intermediul revistei ...

Ca sa fim multi cotizanti , da ar fi o idee f buna , @MIHAI S. fiind mai multi am fi luati in seama mai mult , insa putini sunt cei care doresc sa intre in asociatie pt ca singura bariera este plata cotizatiei... daca ar fi gratuit am fi 1000-2000 membrii ca si pe forum , insa toate proiectele noastre au nevoie de fonduri de la tiparirea unei reviste sau a unui colant pana la cumpararea unei plase de santier la Costinesti sau tiparirea de legitimatie , cotizatie anuala F.I.C.C. ( direct proportionala cu nr de membrii ) , participarea cu materiale la intalniri din Ro sau EU..... imprimare de tricouri, sepci , pliante , flyere , corespondenta , curierat , scule/materiale , de la pompa de apa pana la motocoasa si inca asociatia mai are si alte nevoi... ne trebuie o remorca si altele ...

Sponsori mari nu avem pt ca asa ar fi mult mai simplu cu o sustinere puternica din partea unor mari sponsori .... care sa ne sustina macar reclama noastra notorietatea , niste cupe , premii , intalniri mai serioase bine organizate cu program ...

E lunga discutia, dar ne putem pregati cu idei pt. A.G.A. din timp daca aveti de propus ceva o puteti face insa va rog sa o faceti la membrii asociati , nu aici ...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Lupu Ciprian
Membru CD

Reduceri ClubRV

Mesaj de Lupu Ciprian » 01 Sep 2016, 20:07

Din pacate nu poti obliga pe nimeni sa ofere reducere .
Poate in primul an ofera , apoi dupa o numaratoare observa ca din Clubrv au venit doar x rulote considera ca nu e mare lucru...

Daca la Camperland Nicu asa a procedat n-am sa incurajez organizarea intalnirii 1 dec acolo , regret , chiar daca mi-e prieten , dar daca asa se comporta cu colegii din Clubrv - membrii asociati care prezinta o legitimatie, nu va avea decat de pierdut...

Nimeni nu -ti semneaza pe 5 ani ... aceste parteneriate .
Sunt unii care in afara de reducere ne-au oferit si cate o saptamana sejururi pe care sa le putem oferi si noi cadou colegilor din Clubrv prin intermediul revistei ...

Ca sa fim multi cotizanti , da ar fi o idee f buna , @MIHAI S. fiind mai multi am fi luati in seama mai mult , insa putini sunt cei care doresc sa intre in asociatie pt ca singura bariera este plata cotizatiei... daca ar fi gratuit am fi 1000-2000 membrii ca si pe forum , insa toate proiectele noastre au nevoie de fonduri de la tiparirea unei reviste sau a unui colant pana la cumpararea unei plase de santier la Costinesti sau tiparirea de legitimatie , cotizatie anuala F.I.C.C. ( direct proportionala cu nr de membrii ) , participarea cu materiale la intalniri din Ro sau EU..... imprimare de tricouri, sepci , pliante , flyere , corespondenta , curierat , scule/materiale , de la pompa de apa pana la motocoasa si inca asociatia mai are si alte nevoi... ne trebuie o remorca si altele ...

Sponsori mari nu avem pt ca asa ar fi mult mai simplu cu o sustinere puternica din partea unor mari sponsori .... care sa ne sustina macar reclama noastra notorietatea , niste cupe , premii , intalniri mai serioase bine organizate cu program ...

E lunga discutia, dar ne putem pregati cu idei pt. A.G.A. din timp daca aveti de propus ceva o puteti face insa va rog sa o faceti la membrii asociati , nu aici ...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Dragomir Gabriel
Membru asociat
Oras: Ploiesti- Prahova
Data nasterii: 08 Oct 1968

Mesaj de Dragomir Gabriel » 05 Sep 2016, 23:20

Un camping serios se pare a fi Eldorado- Gilau. Am fost in vara si la doua zile a treia gratuit plus reducere cu card FICC. Preturi decente, contractul este de acum 4 ani, reducerile sunt reale pentru cei ce prezinta la receptie cardul. Administratorul este un om deosebit, pacat ca inchid la 15 octombrie, locatia este suficienta pentru intalnirea nationala de la 1 dec. Am avut reducere fara sa scot un cuvant despre club sau contract. Aveti aici site-ul campingului.
Gabi Dragomir
CI Mizar 2.5 TDI
tel 0723470679
Canal excursii Youtube- gabi dragomir
Mail- draggabi@yahoo.com

Raspunde