XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 28 Sep 2020, 06:16

Organizare si activitati /program Paste 2016 Amara

Intalniri nationale si internationale

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Lupu Ciprian
Membru CD
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 06 Iun 1979

Organizare si activitati /program Paste 2016 Amara

Mesaj de Lupu Ciprian » 17 Mar 2016, 15:32

Intalnirea PAste ClubRV 2016 va avea loc dupa cum stiti ( cei 42 care deja v-ati inscris ) de joi 28 apr pana marti 3 mai ) .

IN ACEST TOPIC NU SE FAC NICI UN FEL DE INSCRIERI PT CA LISTA ESTE DEJA PLINA , S-A OCUPAT TOT !.. mai sunt doar cateva casute libere...
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?p=108331#p108331

In prima si ultima zi nu voi trece nici un fel de activitati pt ca joi vor veni doar cei care au mai mult timp liber sau care sunt interesati sa ma ajute la organizare , iar marti raman doar cei care nu vor sa plece cand pleaca toata lumea , incercand sa evite aglomeratia .

Incepand de vineri pana luni vom avea o lista de activitati pe care le vom imparti pe cele 4 zile .

Vineri seara dupa campare ne vom putea intalni in zona centrala a campingului unde mai discutam si despre organizare sau alte probleme .

Sambata h 10 va avea loc concursul de pescuit la undita pt copii si separat cel pt adulti , la care se vor oferi premii din partea ClubRV.
In cursul zilei vom incerca ceva activitati sportive ( astept idei si organizatori ) .

Seara se va merge la inviere in Amara sau in Slobozia - poate gasesc un transport ca si la Horezu, sau daca nu.. o luam individual... ( caut transport tot asa sub 10 ron dus+ intors total ) , daca nu , repet, ne descurcam .

Dupa venirea de la inviere ne vedem in camping , dar fara a deranja ( noaptea ) pe cei care se odihnesc .

Duminica dupa h 12 vom organiza o masa comuna la care participarea este optionala.

Nu cunosc costurile la acest moment, pt ca dansii ( cei cu campingul ) au si carmangerie , si magazin alimentar propriu si club restaurant la intare in fata spre sosea, dar si terasa in interiorul campingului , ( care este mai accesibila ) , restaurantul fiind de fapt un club de lux .

Voi cauta cea mai buna solutie , chiar sa facem noi miel la proptap afara si de la ei gustarea si ciorba sau o combinatie facuta de asa natura incat sa fie si masa buna dar si pretul rezonabil si fara bauturi incluse pt ca mai are fiecare pe la RV cate ceva ...

Cei care vor sa se implice sa organizam masa impreuna, sunt rugati sa ma contacteze pt ca singur n-am cum... ( eu voi fi ocupat sa ma cert si sa-i dau afara pe astia cu masini ) :)

Duminica seara se va incerca un minidisco pt adulti si copii cu premii si nominalizari.

Am s-o rog pe Geta Gh. (din Bucuresti ) , sa prezinte " la statie " si subiectul SEVENUM OLANDA Rally E.U. , ca sa afle si alti colegi despre calatorii sau intalniri internationale .
Daca sunt doritoti se va aborda si subiectul Tuzla ... Eforie /Constanta ...litoral....

La masa festiva se va prezenta / lansa si REVISTA CLUBRV Rulotisti din Romania si se va distribui pe loc GRATUIT CATRE MEMBRII ASOCIATI prezenti la locatie si in paralel in acelasi moment se va face acelasi lucru la Moldodva , ( de catre dna Violeta Popa la Camping Ursulet Durau) , care va primi de la mine prin curierat revistele din timp pt colegii nostrii prezenti acolo , cei din Asociatia ClubRV-RO.

Pt. luni astept sugestii , idei aici sau in privat ... se pot vizita multe in zona atat in grup cat si individual ...

Va reamintesc faptul ca acest topic este pt organizare , NU SE FAC INSCRIERI AICI .
Autorulota Ford
Chausson sau rulota Dethlefs
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Lupu Ciprian
Membru CD

Re: Organizare si activitati /program Paste 2016 Amara

Mesaj de Lupu Ciprian » 29 Mar 2016, 16:08

Continuam cu organziarea ...
Va reamintesc faptul ca acest topic este pt organizare , NU SE FAC INSCRIERI AICI .

Din intrebarile colegilor am selectat :
-Sacala MIhai : trebuie sa ne aducem de acasa undita si ce trebuie pt concurs pescuit ?
Raspuns : Da - CLUBRV VA OFERI DOAR PREMII pt 2-3 castigatori...

- Savu Cornel - parcarea este pazita ( avand in vedere ca toate autoturismele vor dui parcate afara din camping) ?
Raspuns : voi avea grija sa gaseasca gazda o solutie incat sa nu avem incidente chiar daca dam 1-2 ron de echipaj pt acest lucru sa puna pe cineva ...

Isabela Dumitru : Unde mergem la inviere si cum ?
Raspuns : pietonal aici
https://www.google.ro/maps/search/biser ... 007291,14z

sau la Slobozia dar mai departe unde putem sa inchiriem autocar sau micorbuz... ramane sa caut pe local tot asa la pret ca data trecuta 4 ron pe sens... cum am gasit la Horezu ... 8 ron tur/ retur... cu tot cu asteptare 2h.

Daca aveti alte intrebari... ori propuneri/ sugestii / reclamatii le gandim impreuna ...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 31 Mar 2016, 13:26

Lista actualizata este aici http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f= ... 36#p108736

Avand in vedere ca la nr 15 si 27 avem casute , din lista de 42 vor fi exact 40 de RV.-uri in camping , iar autoturismele afara .

Va reamintesc faptul ca toate autoturismele vor fi parcate afara din camping din prima zi , NU CAND VA FI NEVOIE sa faceti loc ! Voi veni de joi 28 apr h 16, pt. organizare, asezare , campare , parcare ...

La masa comuna (optionala ) si la concursuri , activitati vom fi mai multi organizatori...

Daca aveti propuneri de activitati sau program sunt bine venite !

In camping exista grup sanitar wc , dusuri etc, iar Asociatia ClubRV va inchiria o camera( casuta ) suplimentara pt. confortul membrilor asociati camera pt. imbracat /schimbat , dus , toaleta/wc , recuzita , depozitare etc...
Cheia va sta la organizatori ( membrii CD ) si o puteti solicita ...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 07 Apr 2016, 14:21

Daca sunt colegi care pot organiza ceva pt. copii, ar fi bine sa se implice, macar 2-3 paritnti...
Pt. concursul de pescuit am pregatit cu Ciprian Rosca deja cateva premii pt. copii si 1-2 premii pt adulti... avem si diplome atat noi cat si grupul de la Moldova , ( cealalta intalnire sub egida ClubRV ) .

Cei care sunt pe lista din cei 42 pot sa mi dea mesaj privat, daca doresc sa inscriere pt. masa de paste optionala , la terasa ( duminica h 14 ).

Am vb cu dl. Victor sa facem un meniu romanesc/traditional gustare , fel principal ( friptura ) + garnitura, salata , desert , apa ,suc , cafea - pana in 50 ron si pt copii 25 ron .

La recomandarea lui Ciprian Rosca am renuntat la ciorba si n-o mai bagam in meniu la masa festiva .
Ori facem noi ciorba a-II-a zi ori o cerem separat , dar nu la masa festiva ...

La masa va fi si pui si miel la alegere ... pt ca nu toata lumea mananca miel .
Vin / tuica , sau ce vrea sa-si aduca , isi aduce fiecare din cei ce sunt participanti la masa.

Participarea la masa nu este obligatorie ...

Momentan le-am spus ca terasa cu tot cu mese , scaune , vesela , bucatar , tot , sa fie trecute acolo cu rezervare pt. ClubRV capacitate 100% ! ocupat tot de noi ....

Va rog sa-mi scrieti in privat cei care veniti la masa ca sa fac o lista aproximativa....
Pana acum am cca 25 pers.... care deja mi-au trimis mesaje referitoare la masa festiva.

Restaurantul / clubul este inchis , nu este disponibil pt. ca nu au ISU valabil .

La masa pot participa pana la aprox 80 pers... de aceea am pus masa ca fiind ceva optional .

La aceasta h inca ma consult cu colegii din CD referitor la meniu ...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 16 Apr 2016, 17:36

Avem o camera la care renunță un coleg din Ploiești..120ron pe.zi cam.cu baie ... Wc...TV....

Dacă nu se ocupa în.5 zile.o dau ca libera la recepție...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Relu Deliu
Membru asociat

Mesaj de Relu Deliu » 16 Apr 2016, 20:05

Tine-o pana marti 19 aprilie cand aflu daca vin cu rulota sau raman la camera. Deci, o rezerv cu raspunsul definitiv marti.

Casuta a fost ocupata de Relu Deliu , iar locul sau de campare cedat catre un coleg din asociatie . Ciprian Lupu .
reludeliu@yahoo.com
0723.34.39.15
Beyerland 380-2
HYMER B 654

Dragos Marin
Membru forum
Oras: Ploiesti
Data nasterii: 17 Noi 1979

Mesaj de Dragos Marin » 25 Apr 2016, 07:12

Sunt echipaje care vin de joi ?
Se tot anunta ploi in acele zile...avem acolo vreo terasa ceva, acoperita unde sa putem sta daca ploua ?
Rulota - Fendt Opal 520 (2016)
www.DezmembrariMasini.ro ( Dez.ro )

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 25 Apr 2016, 11:27

Da sunt 10 echipaje care vin de joi indiferent de vreme, dar daca ploua si este uda iarba, e mai bine sa venititi vineri ca sa nu aveti probleme .

VA ANUNT MIERCURI DACA PLOUA ( VOI SUNA) SI JOI VA ANUNT DE LA FATA LOCULUI .

In acest weekend deja si-au lasat cativa rulotele acolo , din cei care au fost la Cernavoda - Seimeni la intalnirea de Florii .

Va reamintesc faptul ca toate autoturismele vor fi scoase afara la parcare , dupa campare , imediat si nu mai tarziu ... inca de la momentul sosirii .

Deja s-au format cateva randuri si se va respecta aceasta asezare pt. a se campa civilizat , ordonat ca la intalnirile mari din Europa .... incercam si noi macar la asezare sa le semanam ...

Daca sunt paritnti care doresc sa ajute la concursul de pescuit si la asezare masa festiva pt. copii , ar fi f. bine sa se ofere voluntari , pt. ca ne mai impartim din responsabilitati ... ma puteti contacta pe PM sau tel ...sms .

NU vor putea participa decat cei de pe lista inscrisi din timp la aceasta intalnire .

NU avem locuri peste sau libere , suntem exact cate locuri are campingul ,ba chiar peste cca. 3 rulote care vor sta in fata unor casute .

Ciprian Rosca va aduce boxele pt. ziua in care avem masa festiva ( duminica h 14 ) si anuntare de premii , diplome , lansarea Revistei " CLUBRV RULOTISTI DIN ROMANIA " la 10 ani de existenta a Asociatiei Club- RV .

Daca mai sunt colegi care vor sa propuna una alta f. bine , insa va rog sa o faceti cu implicare ...

@Dragos Marin > DA AVEM TERASA acoperita de 80 pers si pt socializare si pt masa festiva sau ce vrem sa facem , nu e asta o problema ... avem si mese de lemn mari cu banci , prize , dozator de bere ... :D

Ce n-am gasit inca este transport pt noaptea de paste / inviere... caut la pret mic...
Atașamente
DSC_0097.JPG
DSC_0096.JPG
DSC_0095.JPG
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Dragos Marin
Membru forum
Oras: Ploiesti
Data nasterii: 17 Noi 1979

Mesaj de Dragos Marin » 25 Apr 2016, 13:04

Lupu Ciprian scrie:Da sunt 10 echipaje care vin de joi indiferent de vreme, dar daca ploua si este uda iarba, e mai bine sa venititi vineri ca sa nu aveti probleme .
VA ANUNT MIERCURI DACA PLOUA ( VOI SUNA) SI JOI VA ANUNT DE LA FATA LOCULUI...
Pai "momentan" toate prognozele arata joi soare iar de vineri in colo numai ploi..:(
Deci clar e mai bine sa vin cand nu e ud pe jos sa ma instalez, decat sa vin pe ploaie...
Prognoza insa se mai schimba si SPERAM sa nu ploua in toate zilele de Paste...
Rulota - Fendt Opal 520 (2016)
www.DezmembrariMasini.ro ( Dez.ro )

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 25 Apr 2016, 17:10

Si eu vin tot de joi pt. ca vreau sa aranjam /campam ordonat Rv-urile si sa am timp sa stabilesc meniul de la masa festiva , duminica h 14.

Pretul meniului va fi 50 ron adult sau 25 copil si contine aperitiv, felul 2 cu garnitura si salata , desert , apa , cafea , suc.
Meniul este compus din
Tochitura haiduceasca ,mamaliga , muraturi , aperitiv traditional, desertul este surpiza.... bauturi alcoolice ne putem aduce daca este cazul .

Pt. copii se vor face si fripturi de pui pt ca e posibil sa refuze aperitivul sau tochitura... fiind copii nu mananca orice...

NU avem ciorba la meniu dar vor avea ciorba de vanzare ei separat... in aceste zile .

La masa festiva ocupa loc la masa la terasa numai cei de pe lista , inscrisi din timp cu rezervare ClubRV .
NU pot ocupa loc la masa cei care nu servesc meniu. Terasa este 100% rezervata pt asa ceva duminica toata ziua .

Am primit ceva mesaje private si inca mai astept inscrieri , ( mai sunt 30 locuri libere ), dati mesaje private ca sa NU umblu prin camping la colindat va rog , pt. ca ma asez la voi la masa si trebuie sa dati de baut !
:mrgreen:

P.S. Se va face o tombola la care sunteti rugati sa aduceti un obiect de valoare medie 10-40 ron ambalat astfel incat sa nu se vada ce se afla in interior si inscrierea / "taxa " este facuta cu acest obiect .
Colegul Ciocan Marian le centralizeaza si trageti biletele .... practic facem schimb de cadouri :D
Participa cine vrea...

In continuare astept sa fiu contactat de minimum 2 parinti pt a dezvolta mai mult ceva pt copii ,nu doar acel pescuit ...

Mentionez ca pescuitul va fi fara taxare ... este gratuit , dar nu va asteptati la trofee care sa va rupa cantarul ...
NU este obligatorie prezenta la masa festiva .
Se poate fuma pt ca este in exterior.
NU am solicitat clubul/ restaurantul PERLA pt ca meniul "iesea" dublu ca pret si nici nu au aviz ISU. le este si lor putin teama sa nu ne complicam , s anu avcem probleme sau control ....
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 26 Apr 2016, 13:18

Maine ( miercuri )ajung acolo 2 echipaje, iar joi inca 10 , moment in care ajung si eu ... pe la h 15 cred .

Vineri sosesc ceilalti de pe lista ....

Avem rugamintea sa pastrati directia / orientarea si modul cum au fost create randurile , respectiv cum au fost deja asezate RV-urile.
Nu lasati spatiu prea mare intrerulote in spate sau fata de prietenul cu care va puneti fata in fata si pt a avea toata lumea loc , nu montati altceva decat terasa sau cortul rulotei dvs. !
Va rugam nu incepeti sa intindeti /montati diverse pavilioane , foisoare , pana nu vedem ce loc a ramas vineri seara dupa ce suntem in formatie completa .

Cei care au casute pot pune rulota si direct in fata casutei pe care o au rezervata...

P.S. Se va face o tombola la care sunteti rugati sa aduceti un obiect de valoare medie 10-40 ron ambalat astfel incat sa nu se vada ce se afla in interior si inscrierea / "taxa " este facuta cu acest obiect .
Colegul Ciocan Marian le centralizeaza si trageti biletele .... practic facem schimb de cadouri :D
Participa cine vrea...
Autorulota Ford
Lupu Ciprian & Irina

Niky Radu
Membru asociat

Mesaj de Niky Radu » 26 Apr 2016, 17:30

Eu ajung sambata dimineata si plec marti, rulota are 6.60m ! sper sa gasesc loc...daca ma puneti la umbra imi platiti curentul, am panou solar
Niky si Lavinia Radu
Megane II 2005 1,9dci , Pajero MK2 1993 2.5 GLS TD + Elddis 2000
Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost?
Chanakia Pandita 275 a.c.India

0744670978 telekom

Raspunde