Astăzi este 22 Sep 2019, 05:29

Paste 2015 ClubRV- Horezu 10-13 apr ( imagini si impresii )

Moderator: Moderatori

Lupu Ciprian
Membru CD
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 06 Iun 1979

Paste 2015 ClubRV- Horezu 10-13 apr ( imagini si impresii )

Mesaj de Lupu Ciprian » 17 Apr 2015, 15:39

Inainte de orice , avand in vedere ca sarbatorile de Paste se sarbatoresc in familie , as vrea sa va multumesc pt ca dvs ati considerat ca in CLUBRV suntem in familie !

La intalnirea de la Casa Horezana au participat 60 din cele 80 de familii anuntate pe forum, din care 16 au stat la cazare , iar ceilelalte la campare .
La masa festiva la Casa Horezana au participat 100 adulti + 30 copii fapt pt. care afara am facut inca 2 mese a cate 12 pers la terasa .
Nr. aprox de persoane participante la intregul eveniment cu tot cu vizitatori de la Toni Conecini sau de la Pensiunea Alex si ProTV , Murfatlar….. cu tot cu copii … 170 de suflete ( sambata , duminica ).

Iata si activitatile comune la care au participat cei care s-au informat pe forum sau au avut placerea de a citi programul de activitati si regulamentul de campare :

- Paint Ball in livada Maldaresti prin amabilitatea lui Toni Conecini – organizator Bogdan Geaboc
- Participare la inviere cu autocarul Normandia la M-rea Horezu
- Vizita la Manastirea Polovragi si la Pestera Polovragi cu autocarul si cu masinile proprii
- Vizita la Atelierul de olarit si magazin ceramica Bruno Art
- Olarit pt copii si adulti care au putut pastra operle de arta realizate de ei …de rulotisti
- Masa festiva traditionala de paste la Casa Horezana - aceste 5 puncte le-am organizat eu
- Degustare de vinuri CRAMA Murfatlar si expozitie cu vanzare – organizator Cojocaru Rodica
- Concurs cu premii ( tricouri , carafe , pahare ) + sponsorizare ( vin/ masa festiva) Crama Murfatlar
- Costumare in port popular din care am selectat familiile Rosca si Crisu pt originalitate – acestia vor primi diplomele la 1 mai
- Incondeiat oua la care copiii participanti au primit diplome si jucarii -organizatori Ciprian Rosca, eu si 2 mamici care au scris diplome :)
- Seara dansata minidisco afara pt copii si adulti – organizator / DJ Ionita Bogdan + Rosca Ciprian - recuzita
- Seara / noapte dansanta la salon (pt adulti) - organizator /DJ Niki Radu
- “Cheta” pt. proiectul Tuzla – Eforie Nord la care s-a strans 1250 ron din care 1000 deja au plecat la CT la Miron Rafael. – cheta organizata pe forum ( propusa ).

Va multumim pt participare si speram ca ne-am descurcat bine cu organziarea !
Daca sunt mai multi organizatori dupa cum vedeti nu doar unul , putem face multe !

Mai jos aveti poza cu taranii ! :)

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine