Astăzi este 20 Aug 2019, 08:55

Participare la 1 dec 2013 ( 29 nov- 1 dec )

Intalniri nationale si internationale

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Blocat
Doru Bodeanu
Membru asociat
Oras: ploiesti
Data nasterii: 19 Dec 1960

Re: Propuneri pt. 1 dec 2013 ( 29 nov- 1 dec )

Mesaj de Doru Bodeanu » 19 Sep 2013, 21:06

Fam. Bodeanu participa la intrunire incepand de vineri 29.11 .
Preferinte:

Locul 1: Gura Diham, preferabil off .
Locul 2: Cheia sau alte locatii in care incapem toti lejer, preferabil off .
Optez pt. cina festiva indiferent de local sau suma dar e minunat si in jurul focului ( 2 pers .)
Doresc sa achit, ca si domnul Rusu un avans, in plus ma ofer sa strang de la participantii din Ploiesti sau Prahova, datorita pozitiei centrale a "biroului" meu, avansul pe care doresc sa-l achite, urmand sa transmit acesti bani domnului Curelea sau altui coleg care centralizeaza sumele, la o data pe care o vom stabili.
Autorulota FORD- HOBBY
tel. 0731680320; 0767643680

Ninel Gavanescu
Membru forum
Oras: ALEXANDRIA
Data nasterii: 02 Oct 1972

Mesaj de Ninel Gavanescu » 20 Sep 2013, 09:09

Prezent ... 27 Nov. - 01 Dec .
Prefer off :D in zona Rasnov , Predeal , Busteni sau Cheia
Optez pt. cina festiva si particip - meniu ( 3 pers .)
Te doare, osteanul meu?
Numai cand rad, Maria Ta!
Tel. 0770992575
Hobby Prestige 580 + Mitsubisi Pajero

Lupu Ciprian
Membru CD
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 24 Sep 2013, 18:27

Lupu Ciprian scrie:Din pacate dl. Tavi de la Cheia - Casa Valaha a fixat ceva tarife care ne descurajeaza , asa ca intalnirea 1 dec nu cred ca se va face aici ...

http://www.cheia.ro/casa_valaha_2_118_0.htm
Am vesti bune : m-am garbit si eu sa scriu , s-a grabit si el putin , dar .....

Am fost in wekend in am renegociat cu Dl Tavi. , dupa cum urmeaza :

- acces la toaleta la parter la pensiune in salon
-acces la toaleta de afara a campingului ( daca sunt temperaturi pana la 0 grade va in incalzita toaleta ), bucataria , etc .. daca sunt sub zero grade C , se va inchide toaleta pt golire a instalatiei , dar se va permite accesul in pensiune la toaleta si dus ( aflate la parter) in cabana , unde avem apa calda etc.... la fel ...

- acces la sala de mese
- acces la foisorul de 30 mp in afara de cel mic de pe locul de campare cel de 12 mp.
- gura de golire canal ( toalete ) la locul de campare , cismea , apa.... loc colectare gunoi .... etc .
- gratar 2 buc de piatra ... unul la locul de campare la foisorul mic , unul la foisorul mare de 30 mp langa cabana .
- spatiu de campare pt. 15-16 rulote , cu masinile parcate la gard in interior, nu in afara ... dar la gard , nu langa rulote.
- cazare cabana 24 pers maxim in cele 2 cabane , cea noua si cea principala cu salon 2 incaperi , toaleta , bucatarie
- total la masa max permis la cina festiva de sambata seara 60 pers ( locuri pe scaune ) in salon .
- se poate pune /asculta muzica / dansa in salon si in celelate seri nu doar sambata seara .
- se poate folosi salonul si in cursul zilei pt luat masa , contra cost 25 ron meniu ciorba + fel 2 sau din propriile provizii ... mic dejun complet 15 ron sau la fel din propriile provizii....
- gazda va oferi in meniul negociat foc de tabara
- se taie porc , se fac preparate traditionale special pt. noi.
- ciorba de fasole cu ciolan sambata h 12-14 , afara , la o tuica fiarta ( inclusa - oferita de gazda ) Se face la tuci afara la foisorul mare la o tuica la o vorba , o muzica romaneasca .... un vin fiert...
- ciorba se serveste in salon
- seara sambata meniu aperitiv din bucate traditionale romanesti , fel principal friptura porc 100gr + carnati de casa 100gr +, piure100gr , salata , desert ( placinta sau gogosi ) ! 65 ron total cu tuica , foc de tabara si cu ciorba de fasole care era separat la pranz
- meniu la jumatate pt. copii
- cantece la chitara etc , program realizat impreuna cu gazda ..... care face printre altele si d'astea :)
- locatia are 24 locuri de cazare in 2 vile/ cabane

TARIFE
- 5x camere duble in cabana noua cu baie proprie, wc... 100ron camera ne -membru Clubrv-RO - 80 ron membru asociat ClubRV-RO
- 1xcamera dubla in cladirea principala cu baia pe hol( la comun cu alte 2 camere) 80 ron ne-membru - 60 membru asociat CLUB RV
- 2xcam. tripla caldirea noua cu baie, wc , proprii , 110 ron ne-membru - 90 membru as. CLubRV
- 1x camera tripla cladirea principala cu baia pe hol ( la comun cu alte 2 camere ) 90 ron ne-membru -70 ron membru as ClubRV Ro
- 1xcamera 4 pers. cladirea principala cu baia pe hol ( la comun cu alte 2 camere ) 110 ron ne-membru - 90 ron membru as. CLUB RV RO

Se recomanda ca cei ce nu suporta sunetele de la parterul cladirii principale sa se cazeze in cabana noua care nu are salon .... nu se socializeaza , nu se canta la chitara , nu se pune muzica etc .

Consumatia nu este obligatorie pt acces in salon in cladirea principala .
Se poate aduce bautura si de afara . Tuica o dau ei ( sambata )
Gazdele vand de principiu meniu 25 ron ciorba + fel 2 cu garnitura .. sau mic dejun 15 ron .. la cerere se face orice.. vor avea si sarmale facute probabil etc ... ( am inteles 15 ron portia 3-4 sarmale cu mamaliguta )

Tarife campare : 25 ron membru asociat ClubRV-RO , 35 ron nemembru
electricitate 10 ron.

Pt. ca suntem limitati la 60 de pers , respectiv 24 din cabana + 30-35 de la rulote in caz ca ne convine si "facem " lista , se va incepe in primele 20-30 de zile numai cu membrii asociati , abia dupa 1 nov putem da la liber si pt. ceilalti colegi forumisti .

La aceasta ora din 106 membii doar 85 au achitata la zi plata catre asociatie , deci nu este o gasca restransa , este un grup de cca 100 de membrii asociati , CARE AU PRIORITATE PT. A SE INSCRIE !

Membrii CD analizeaza aceasta oferta ....

Ne dam cu parerea in 2-3 zile daca incepe lista pt aceasta locatie sau nu !

In cazul in care ramane definitiva locatia si ne hotaram PT. INSCRIERI SE ACHITA LA UNUL DIN MEMBRII CD 100 RON avans (sau la la unul din colegii ce ne reprezinta pe diverse regiuni din Romania ) si se opteaza de la inceput public pe forum , pt. modelul de camera sau la campare , urmand ca la fata locului sa se calculeze diferenta de plata si sa se achite .

alte tarife ( campare )
Stationare rulota in 2014 - 150 sau 200 ron cu 1 wekend inclus , nu au hotarat inca...
Campare /stationare rulota oct , nov , dec - promotional 50 ron/luna

Pachetul de 1 dec include obligatoriu minim 2 nopti de cazare in forma aleasa de dvs. + 2 meniuri de adult .

.... daca aceasta locatie nu este incapatoare eu nu-mi pot asuma ca la Laguna A. sa negociez o locatie de 100 de pers si sa nu avem prezenta ... ( vezi cazu' Camperland candam fost 44 la masa ) ,sau vezi cazu' Laguna cand din 130 de pers la masa au fost 47 -50
ALTI MEMBRII CD , SAU PRESEDINTELE ASOCIATIEI pot negocia in alta parte unde este mai bine si ieftin si la cazare sau la masa si mergem acolo daca e cazul . Eu mai bine de atat nu am gasit !!!!!!! .. cu astfel de conditii .... cu salon , etc ... si meniu

La Gura Diham am renuntat pt ca nu discuta sub "un milion" la cazare , meniul e cam scump , iar la WC PATRONUL NU PERMITE ACCESUL RULOTISTILOR ! ..... la parter adica la restaurant la toaleta mai exact , nici salon nu avem .

Poate in cateva zile luam o decizie ca sa nu tinem omul incurcat ....

CU ACEASTA OCAZIE CRED CA POT REALIZA SI UN CONTRACT DE COLABORARE PERMANENT CU ACEASTA LOCATIE PT A BENEFICIA DE REDUCERE IN BAZA CARDULUI FICC - CLUB RV PE CARE-L AVEM !

cateva poze asa in graba ...

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Atașamente
20130922_122520.jpg
20130922_122525.jpg
20130922_122636.jpg
Autorulota Ford Trigano Chausson sau rulota Abbey GTS Vogue
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Popa Violeta
Membru asociat
Oras: Iasi
Data nasterii: 06 Oct 1949

Mesaj de Popa Violeta » 24 Sep 2013, 21:04

Oferta d-lui Tavi de la Casa Valaha (Cheia) pare destul de atractiva si de nerefuzat.
Daca am inteles eu bine, la cazarea in pensiune (in cele doua cabane) reducerea este de 20 roni pentru membri cotizanti - lucru foarte important pentru colegii care vor veni fara rulota. Nu se stie niciodata ce ne ofera "mama natura".
Mi-a placut si ideea d-lui Tavi de a ospata invitatii (adica pe noi) cu acea ciorba de fasole cu ciolan stropita cu tuica fiarta.
Meniul stabilit pare echilibrat iar pretul destul de acceptabil.
Inclin sa cred ca locatia de la Cheia (Casa Valaha) este o propunere de luat in seama, ca asezare (centrul tarii) si ca oferta de servicii.
Cu stima,
Violeta Popa
Familia Popa, Violeta si Stefan.
Rulota Hobby Prestige 495 / 1999.
Masina Renault Trafic.
Tel: 0232252600.
0722686928

Cosmin Prund
Membru forum
Oras: Sibiu
Data nasterii: 22 Mai 1980

Mesaj de Cosmin Prund » 25 Sep 2013, 09:33

Copiez inca o data lista cu tarifele aici, in postare fara poze, in caz care are si altcineva aceeasi problema:

OFERTA DE CAZARE LA CAMERA:
- 5x camere duble in cabana noua cu baie proprie, wc... 100ron camera ne -membru Clubrv-RO - 80 ron membru asociat ClubRV-RO
- 1xcamera dubla in cladirea principala cu baia pe hol( la comun cu alte 2 camere) 80 ron ne-membru - 60 membru asociat CLUB RV
- 2xcam. tripla caldirea noua cu baie, wc , proprii , 110 ron ne-membru - 90 membru as. CLubRV
- 1x camera tripla cladirea principala cu baia pe hol ( la comun cu alte 2 camere ) 90 ron ne-membru -70 ron membru as ClubRV Ro
- 1xcamera 4 pers. cladirea principala cu baia pe hol ( la comun cu alte 2 camere ) 110 ron ne-membru - 90 ron membru as. CLUB RV RO

TARIFE CAMPARE:
25 ron membru asociat ClubRV-RO , 35 ron nemembru
electricitate 10 ron.

P.S: Nu stiu de ce va apar pozele peste text, dar puteti incerca sa actualizati browser-ul. Eu am incercat cu Internet Explorer, Chrome, Opera, Firefox si Chrome pe telefonul mobil, peste tot apare corect.
Chausson best of 22, sasiu Ford Transit

email: cprund@gmail.com

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 25 Sep 2013, 13:09

Ca sa clarificam tarifele de pe site cheia.ro , pt. 1 dec 2013 , 400 + 400 = 800 ron in oferta din site in care intra 2 nopti , prima zi o gustare , a-II-a zi mic dejun , pranz , desert , apoi aIII a zi mic dejun , de asemenea " Oferta contine bauturi: tuica, afinata, visinata, vin alb, vin rosu, apa, cafea."

Pt. ce am vorbit eu ar fi dubla in cladirea principala 90 ron necotizant x2 = 180 + 2 cine si pranzul 65 ron+ 65 ron . 130
Total .310 ron .sau membru CLUB RV 270 ron sau la rulota se duce spre 210-220 ron ... ramane sa vedem daca e buna negocierea de la 800 la 310 cu diferenta de mese si bautura ... acum depinde cat bea si mananca fiecare ... sau cate persoane sunt , pt. ca daca ai camera tripla platesti 1200 ron +
sau la cam de 4 , cei 2 copii se socotesc la jumatate daca-s 2 aulti si 2 copii deci tot asa 1200 ron ....

Oricum in cazul de fata , daca esti membru cotizant platesti DIN SUMA TOTALA mai putin cu 40-60 ron in toate cazurile la cazare camera 3 zile ,sau mai jos cu 30 ron la rulota ( la total ) , mai ales ca eu cand negociez cu viitorii parteneri , negociez pt. membrii ClubRV-RO care se pot legitima , nu pt. membrii forum care pot fi pe toate forumurile " gura casca " deci nu pot fi identificati ca sa poata face patronul unei locatii cuiva o reducere in baza unui motiv .

Alte informatii : porcul nu se taie de fata cu noi decat daca ajungem de miercuri , joi , ciorba de fasole insa se face la tuci afara sambata pe teresa , la o tuica fiarta , un vin fiert , o muzica romaneasca etc ....

OFF TOPIC : CEI CARE DETIN SAU ADMINISTREAZA LOCATII SAU SITE-URI DE VANZARI nu-si pot face reclama aici ,pe acest forum, decat in baza unei plati catre asociatie , sau a unui parteneriat cu clubul , parteneriat prin care ofera o reducere consistenta pt. detinatorii de card FICC ClubRV-RO .

Daca mai aveti intrebari despre conditii sunt gata sa ofer detalii eu sau administratorul locatiei dl Tavi pe care l-am rugat sa -si faca un cont pe forumul nostru ... " Casa Valaha " .
IN cateva zile vom hotari daca ramane aceasta locatie sau NU .

NU se vor putea inscrie decat membrii cotizanti la aceasta intalnire in luna octombrie , urmand ca din noiembrie sa lasam lista la liber pt membrii forum .

Numarul de locuri repet este limitat la 15-16 echipaje in camping si 10-11 in cabane deci asteptam intai cele 86 de familii ( membrii CLUB RV ) sa se decida daca vin ( max. 27 -28 familii ) hai sa zicem ca am putea pana la 30 , deci 60 pers + cativa copii ( mergem noi din CD , o fam sau 2 la o cabana vecina sau mai punem unul din noi afara pe drum o rulota , ori ne cazam intr-una din casutele de lemn ).

La aceasta ora fiind nehotarata locatia inca , nimic nu e rezervat ... asta ca sa nu se creada ca ne-am luat vre-unul deja locuri la caldurica ! :)
Lupu Ciprian & Irina

Ninel Gavanescu
Membru forum
Oras: ALEXANDRIA
Data nasterii: 02 Oct 1972

Mesaj de Ninel Gavanescu » 25 Sep 2013, 16:41

Eu nu inteleg din cele expuse mare lucru ~!!! doresc ceva mai simplu pentru mintea mea :?
Dintr-o gama larga de locatii credeti ca este cea mai convenabila pentru rulotisti cu bani si fara bani ?
Mai repede o gasesc atractiva ca oferta de Revelion 2014 :wink:
Te doare, osteanul meu?
Numai cand rad, Maria Ta!
Tel. 0770992575
Hobby Prestige 580 + Mitsubisi Pajero

Popa Violeta
Membru asociat
Oras: Iasi
Data nasterii: 06 Oct 1949

Mesaj de Popa Violeta » 25 Sep 2013, 18:20

Gresit ganditi, d-le Beldiman. Nu este vorba de nici o "gasca". Se are in vedere ca in acea perioada colegii nostri vor fi preocupati mai mult de sarbatorile de Craciun si Revelion, fara sa mai punem la socoteala cum fa fi vremea. Din experienta va spun ca anul trecut la Camperland, de 1 Decembrie, am rezervat etajul restaurantului Soimul pentru socializare si am discutat pentru masa festiva pentru 100 persoane, dar la intrunire nu au participat decat 44 de colegi. Sa fi fost toti din "gasca"? Se mai are in vedere ca nu poti sa stai pe langa rulota o zi intreaga, sa mai discuti cu colegii, sa mai bei o tuica fiarta, fara sa ingheti de frig. De asta se cauta o locatie in care sa avem acces la un spatiu de socializare (mai vorbim, mai cantam, mai spunem un banc), nu pentru a forma o "gasca" ci pentru a fi o echipa, o comunitate de rulotisti care se respecta si incearca sa se simta cat mai bine cele 2-3 zile cat vor fi impreuna. Nimeni nu-si poate asuma raspunderea sa rezerve o sala, cu tot cu meniu, pentru 100-120 persoane. Daca nu sunt participanti, cine plateste avansul ? De aceea avem nevoie de idei care sa-i mobilizeze pe organizatori si nu invers. E foarte usor de vorbit, de criticat, dar mai greu de dat o mana de ajutor la organizare.
Asta este credinta mea, ca noi, membri Clubrv, suntem o comunitate de rulotisti, cu un statut juridic bine determinat si nu o "gasca" care se intruneste off camping undeva.
Daca moderatorii considera ca sunt in afara subiectului (ca replica) - se poate sterge.
Cu stima,
Violeta Popa
Familia Popa, Violeta si Stefan.
Rulota Hobby Prestige 495 / 1999.
Masina Renault Trafic.
Tel: 0232252600.
0722686928

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 25 Sep 2013, 18:44

In topic doar Ninel este la subiect...

"Colegul " Beldiman din nou cauta sa bage bete prin gard , ca de obicei , motiv pt. care de data asta primeste avertisment pt. tentative repetate de a inflama acest forum , nu doar prezentul topic !

Mentionez pt. ceilalti colegi ca am fost rugat de catre cei ce doresc cu adevarat sa participe , sa gasesc locatie cu salon !... ca sa nu stea lumea 3 zile in frig cu cana in mana ...

P.S. .. daca nu e buna locatia se poate gasi alta de catre colegi , nu e suparare ...
PS 2- nu se mai incaseaza cotizatii pana la 1 oct ca sa ramna lista pe care o avem acum deci aceste 84-86 de familii din ce mi-a spus C-tin Curelea la tel. N-are rost sa marim lista pe final , mai ales artificial.
Lupu Ciprian & Irina

Niky Radu
Membru asociat

Mesaj de Niky Radu » 25 Sep 2013, 19:54

@Ciprian, parerea mea este ca vor fi mai mult de 15-16 echipaje care vor sa participe la intalnirea de 1 decembrie chiar daca ai un exemplu in privinta neparticiparii de la 2 intalniri, poate este cazul sa facem un sondaj in privinta asta cu cine doreste sa participe de 1 decembrie intr-o zona centrala cu participare la masa festiva, in urma sondajului vom sti cati suntem si se alege o locatie adecvata in functie de numarul participantilor...iti mai zic o ipoteza...pai daca se decide aceasta locatie cu 15 echipaje cred ca in 5 minute de cand este anuntata ,locurile vor fi ocupate si raman multi pe dinafara!!!...ori scopul este de a atrage cat mai multi paticipanti
Niky si Lavinia Radu
Megane II 2005 1,9dci , Pajero MK2 1993 2.5 GLS TD + Elddis 2000
Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost?
Chanakia Pandita 275 a.c.India

0744670978 telekom

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 25 Sep 2013, 20:08

Corect cred ca ai dreptate , numai ca ce facem daca se razgandesc jumatate pt. ca ploua sau ninge cu 3 zile inainte ... cum ramane cu gazda ? Ce-i promitem ?
Cei care vin sigur sunt cei care dau avans nu care zid da sau dau click pe " particip".
Poti deschide un sondaj sau nu topic sau poti propune o locatie , e dreptul tau !.... asteptam si pe altii ca tine care gandesc constructiv !
Pot sta si off pe la Cheia cei care nu-s interesati de restaurant si vor sa vina doar sa ne vada ....
La Pensiunea RAsnov era loc dar , nu avem nici salon si eu cort nu ma bag sa iau...
Lupu Ciprian & Irina

Niky Radu
Membru asociat

Mesaj de Niky Radu » 25 Sep 2013, 20:55

@Ciprian, important este sa aflam numarul participantilor, cand se decide locatia se ia avans ,cum ai propus dealtfel mai devreme, si pe care il pierd daca nu se prezinta
Niky si Lavinia Radu
Megane II 2005 1,9dci , Pajero MK2 1993 2.5 GLS TD + Elddis 2000
Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost?
Chanakia Pandita 275 a.c.India

0744670978 telekom

Blocat