XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 06 Dec 2019, 17:24

PASTE la Seimeni 11-16 apr 2012

Moderator: Moderatori

Rusu Mihail
Moderator
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 22 Iun 1956

Re: PASTE la Seimeni 11-16 apr 2012

Mesaj de Rusu Mihail » 19 Apr 2012, 15:25

Foarte bine Gabi - bravo - ai prins si alte secvente bune - urmeaza sa postez si eu prima parte a Pastelui la Seimeni. Am incercat sa fac un singur clip, dar nu merge, asa ca vor fi doua :)

Imagine

.
Familia Rusu - Lipanesti PH - Granduca Pegaso 63 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Rusu Mihail
Moderator

Mesaj de Rusu Mihail » 19 Apr 2012, 17:52

Prima parte ace cuprinde secvente foto si video a petrecerii zilelor premergatoare Pastelui la Seimeni ( 11-14 apr 2012 ) pe un fond muzical specific regiunii.

Paste Seimeni 2012 partea 1

Link pe Youtube : http://www.youtube.com/watch?v=cU1pvC1HJkU

In curind veti putea urmarii si partea a doua a petrecerii Pastelui.
.
Familia Rusu - Lipanesti PH - Granduca Pegaso 63 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Rusu Mihail
Moderator

Mesaj de Rusu Mihail » 19 Apr 2012, 20:45

Mai jos e disponibil si clipul cu Partea a 2a PASTE SEIMENI 11-16 apr 2012

PASTE Seimeni 2012 partea 2a

Link pe Youtube : http://www.youtube.com/watch?v=1Oa33mlYLWc

Sa ne regasim sanatosi si la urmatoarea iesire cu acazia zilei de 1 Mai !

Vasiliu Ion

Mesaj de Vasiliu Ion » 20 Apr 2012, 22:16

Frumos,frumos,si mai frumos, totul la superlativ,am urmarit toate expunerile colegilor,care mai de care mai virtuos,si asta e cel mai bine.O esire de milioane,mai ales ca au fost si colegi din alta asociatie,inseamna ca se poate,si nu numai atat.Poate va veni vremea cand toate asociatile se vor uni,si forta R.V din ROMANIA va fi una si FFf.puternica si cu un cuvant greu de spus in fata autoritatilor noastre actuale si viitoare.Asa sa ne ajute DUMNEZEU sa avem inteleptiunea cea de pe urma. Cu mult respect pentru totii iubitorii de natura,si nu numai.janOmvesel.

Cristi Nastase

Mesaj de Cristi Nastase » 21 Apr 2012, 10:50

Un raspuns off topic ptr. domnul Vasiliu
Ce poate nu ati inteles dumneavoastra este faptul ca fotografia in care eu apar cu prietenul Vali Panait este o IRONIE (DEX - care contine o usoara batjocura la adresa cuiva ,cu semnificatii opuse sensului lor obisnuit )
Sa incepem cu inceputul - in trecutul nu prea indepartat al fenomenului (curentului )rulotistic din Romania au fost (nu zic Adam si Eva ) un grup de oameni animati de dorinta si bucuria de a avea o rulota si a socializa in GRUP .
In timp ,grupul sa imbogatit cu mai multi membrii ,unii mai tineri (alte viziuni ),altii cu mai multi bani (automat si alte pretentii ),altii atarnatorii (cazuri reale cu indivizi nesimtiti ),altii cu ganduri de afaceri (oportunistii ),altii sunt snobii (daca ai cumparat un bec ,el cumpara 10...daca este la moda ) si totii indivizii enumerati mai sus la un moment dat au explodat in grupuri mai mici .
Intr-un fel este logic ,cei mai tineri nu au cum sa-i inteleaga pe cei nascuti mai devreme (MENTIUNE -spiritul cu viziuni pozitive nu tine cont de varsta ),si de aici apar conflictele si departajarile
Domnul Vasiliu incercati un exercitiu de imaginatie ,inchideti ochii si inchipuiti-va ca cele doua asociatii sunt un cuplu .
La inceput este dragoste mare ,inflacarata cu episoade de gelozie ,pe la jumatatea relatiei apare plictiseala,rutina incepi sa-i vezi defectele,contrazicerile ,parca-i miroase si gura un pic ,etc. ,iar bomboana pe coliva este pusa de obicei de cei din anturaj (de altfel "prieteni " total dezinteresati ) ,finalizata cu un divort unde gurile se umplu cu "fecalele" adunate in anii de glorie casnica .
Ce incercati dumneavoastra sa vizualizati mental, este super ideal, REALITATEA este ca pe oamenii astia nu-i mai vad personal la un loc niciodata ,exceptie poate fi in incercari nereusite de reabilitare a relatiei (ca in speta de mai sus cu divortul ).Vor venii la intalniri comune (posibil ) dar se vor urmarii reciproc cu dorinta aviada de al surprinde pe picior gresit ,dupa care cu proxima ocazie sa-i arunce trufas defectele la picioare ,si daca este posibil cu martori
Eu baleiez intre cele doua grupuri (observati ca nu mentionez asociatii ) fara a incerca sa-i impac ,NU MA INTERESEAZA RELATIA LOR (si asa ar trebui sa faca toti )
Cei care am avut norocul sa traim in perioada comunista (putem face comparatii ) am ramas cu niste " sechele " ,mai mult bun simt ,mai multa toleranta ,mai mult respect fata de persoana de alaturi (rugaminte ...sa valorificam avantajul ... )
PS - tot ce am scris mai sus este o emulatie izvorata din putul gandirii, pudrata de o astenie de primavara :D

Viorel Grosu

Mesaj de Viorel Grosu » 23 Apr 2012, 11:33

Cu scuzele de rigoare revin cu linkul corect la postarea sfarsit paste seimeni http://www.youtube.com/watch?v=9xDuB9If ... AAAAAAAAAA

Rusu Mihail
Moderator

Mesaj de Rusu Mihail » 05 Mai 2012, 10:16

Multumim tuturor pt comentariile frumoase, lui nea Jean pt intentia buna in gindire, cit si lui Cristi pt "emulatia izvorata din putul gandirii, pudrata de o astenia de primavara"
In final multumiri lui Viorel, dar si lui Mihai Soare, care, zic eu, cind ne-a invitat anul trecut pt. prima data la Seimeni, nu cred ca visa sa devina " o locatie atit de indragita ".
Banuiesc ca de cite ori vom avea drum prin zona, Seimeniul nu va fi ocolit, atit pt pozitionare cit mai ales pt "gazda" Sa ne revedem sanatosi sa-i scoatem bateria lui Vali P. ! :)

Imagine

.

Raspunde