Astăzi este 10 Aug 2022, 18:22

Sarbatorile de Paste in Moldova

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Popa Violeta
Membru asociat
Oras: Iasi
Data nasterii: 06 Oct 1949

Sarbatorile de Paste in Moldova

Mesaj de Popa Violeta » 13 Mar 2011, 12:10

Ca moldoveanca "get-beget" as dori sa intampin Sfintele sarbatori de Paste la o manastire sau o locatie in apropierea unei manastiri din Moldova sau Bucovina. Asta ar face, in primul rand, ca si noi rulotistii din Moldova sa ne cunoastem mai bine iar, in al doilea rand am petrece sarbatorile mai aproape de casa.
Invit rulotistii din zona, daca sunt de acord cu o iesire de Paste sa faca propuneri pentru locatie. Care locatie va avea mai multe sustineri aceea va fi aleasa pentru intilnirea de Paste.
Nu cunosc foarte bine zona Bacaului dar sper sa primim propuneri de la rulotistii bacaoani.
Deci, sa inceapa propunerile...
Sucevita, Moldovita, Durau etc...
Cu stima,
Violeta Popa
Familia Popa, Violeta si Stefan.
Rulota Hobby Prestige 495 / 1999.
Masina Renault Trafic.
Tel: 0232252600.
0722686928

Catalin Gigi
Membru forum
Oras: Mizil
Data nasterii: 10 Mar 1971

Re: Sarbatorile de Paste in Moldova

Mesaj de Catalin Gigi » 13 Mar 2011, 13:11

Invitatie...
Se adreseaza tuturor rulotistilor moldoveni ... :mrgreen:
Deoarece anul trecut sa raspuns invitatie de pasti printr-0000 prezenta numeroasa a colegilor din sudul tari (viewtopic.php?f=58&t=3390 ).... :mrgreen: :wink: ma vad obligat sa invit pe aceasta cale :P pe colegi din nord ....daca nu au alte variante mai bune :!: sa faca un efort si sa ne fie alaturi :wink:

Ori suntem colegi ori nu mai suntem :lol:
PS..prioritate au nelipsiti "get-beget" :lol: cu care am fost alaturi la diverse intruniri :wink: (Umag,Mustang)

Popa Violeta
Membru asociat

Mesaj de Popa Violeta » 13 Mar 2011, 13:44

Asta era si ideea. Sa incercam ca si noi moldovenii sa fim mai uniti. Sincera sa fiu admir initiativele celor din Prahova. Au mai multa initiativa, mai multe iesiri in natura (aproape saptamanal). Sunt un grup mai omogen. Nu mai vorbesc despre bucuresteni care par a fi cei mai dornici sa evadeze din capitala ori de cate ori se iveste ocazia. Ei, noi moldovenii ne urnim putin mai greu. Ne intalnim ocazional la poalele Ceahlaului sau Lacu Rosu. Ocazional , dar nimic organizat. De asta am indraznit sa fac aceasta propunere si nu din alte motive. Nu stiu daca va avea ecou dar "incercarea moarte n-are",.
Sigura ca mi-ar placea sa particip si eu la adunarea de la Boboci dar pentru noi iesenii e cam departe mai ales ca am dori, daca se poate sa legam Pastele cu l Mai.
Domnule Gigi sper sa ne revedem la adunarea generala a clubrv de la Bran sau daca nu la Praga.
Cu stima,
Violeta Popa
Masina Renault Trafic.
0722686928

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 16 Mar 2011, 21:42

popa violeta scrie:... Nu mai vorbesc despre bucuresteni care par a fi cei mai dornici sa evadeze din capitala ori de cate ori se iveste ocazia. ..
D-na Violeta, eu cred ca v-ati "asezat" eronat in Iasi, la Bucuresti e "fruntea" :D Nu mai fiti asa de pesimista, recuperam la vara :wink:
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 17 Mar 2011, 07:22

Gabi, sa stii ca si bucurestenii si-ar dori sa fie cat mai aproape de "centru" (care practic vorbind se afla pe la Brasov) si sa poata "da o fuga" pana la Mustang, sau la Bicaz, sau pe transfagarasan... :(
Intr-adevar dorinta de "evadare" poate fi mai mare in Bucuresti, dar asta datorita nebuniei si stressului pe care trebuie sa-l suporti intr-un oras asa mare !
Orice problema are o rezolvare practica

Catalin Gigi
Membru forum

Mesaj de Catalin Gigi » 17 Mar 2011, 11:09

Sandu ești informat greșit ....centrul in acest MOMENT este la ,,Baile Boboci,, si asa o sa rămână pana după paști ....după care propunem sau ne abținem dacă prelungim perioada .. :!: :!:
Deci....hai la valeeeee de pasteeee ....mai sunt 8locuri (dar cu putina intervenție ca veniți de departe si sunteți numeroși ne inghesuim) :D :D

Popa Violeta
Membru asociat

Mesaj de Popa Violeta » 17 Mar 2011, 11:20

Nu ma provocati.. ca acusica ma inscriu. Mai sper totusi, la o cat de mica intentie de intrunire a moldovenilor mei. Mai astept o saptamina.
Cu stima,
Violeta Popa
Masina Renault Trafic.
0722686928

Catalin Gigi
Membru forum

Mesaj de Catalin Gigi » 17 Mar 2011, 11:35

Eu sincer în dumneavoastră îmi era baza ....va si vedeam in fruntea ,,get-begetilor,, venind cu voioșia caracteristica ..
Daca nu veniți.... măcar sa ne trimiteți ceva ,,bunatățiuri,, tradiționale moldovenești :D :D (ca sa va iertam lipsa)

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 20 Mar 2011, 13:14

Intentia mea este merg la o partida de crap la Horgesti (am deja invitatia lansata inca de anul trecut si nu pot sa o refuz), insa as putea sa trag o fuga pana la D-na Viloleta ca sa-i pot povesti lui Gigi Catalin cum au fost « bunataturile traditionale moldovenesti » anul acesta :wink:
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Popa Violeta
Membru asociat

Mesaj de Popa Violeta » 20 Mar 2011, 13:51

Cred Gabi c-ai sa gusti bunatatile cu Mihaela (ea refuza sa paraseasca Iasul). Noi si nepotii (nici de Claudia nu sunt sigura, de... varsta) speram totusi sa iesim undeva de Paste. Alina si mica pescarita Maria te vor insoti la Horlesti?
Masina Renault Trafic.
0722686928

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 20 Mar 2011, 14:54

Fetele nu vin cu mine la pescuit, din pacate Alina nu agreeza sportul acesta. Eu merg cu Dan la Horgesti, nu la Horlesti. Fetele voiau sa mearga la Mustang, insa data s-a suprapus peste Horgesti. Am supus la votat si eu am iesit in majoritate :lol: . I-am spus Alinei ca-i dau o masina sa traga rulota la Mustang, dar e cam emotiva si nu a acceptat. Cred ca va organiza o excursie cu copii de la scoala in aceea perioada.
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 20 Mar 2011, 15:11

Daca ma treceai si pe mine la vot, atunci faceai Pastele la Mustang :D.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Raspunde