XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 26 Mai 2020, 12:42

despre snagov sat <<ASTORIA>>

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Raspunde
dutu dan
Membru forum
Oras: BUCURESTI
Data nasterii: 05 Aug 1970

despre snagov sat <<ASTORIA>>

Mesaj de dutu dan » 09 Mai 2009, 20:36

Dupa cum va spuneam la topicul ,,de propuneri de activitati" azi dimineata am plecat spre Snagov sat, ASTORIA , vazusem pe forum niste poze am dat un telefon am gasit persoana care se ocupa acolo de spatiul de campare ,am primit asigurari ca exista spatiu de campare + curent + apa + grupuri sanitare si exact asa era, dar [exista si un dar ] spatiul propus de gazde pt. campare era in mijlocul padurii [pt. ca oameni ma asteptau curatasera o zona de frunze uscate au montat becuri la grupul sanitar si pe aleea spre el].
cand spun in mijlocul paduri credeti-ma ca nu exagerez deloc,eram un singur echipaj la umbra ,frunze uscate , umezeala si tantari,locul nu iti crea dispozitia de a petrece mai multe zile acolo. Ce sa va spun oameni de acolo , angajati sunt niste oameni ok [amabili ,au facut tot posibilul sa ne asigure tot ce aveam nevoie ] dar spatiul respectiv nu poate fi folosit pt. campare , utilitatile [grupuri sanitare ,cofretele pt 220v,asfaltul in zona de campare si alei] au o vechime de cel putin 10 - 15 ani , iar intreaga atmosfera nu te face sa iti doresti sa-ti petreci acolo timpul ,drept urmare asta am si facut dupa ce am petrecut cateva ore acolo spre seara am plecat spre casa [credeti-ma nimeni din familie nu a obiectat la faptul ca weekend-ul s-a terminat brusc doar dupa cateva ore] am achitat o suma [35 lei] pt. timpul petrecut acolo si pt. curentul pe care intradevar l-am folosit si dusi am fost [oameni ne-au intrebat care este cauza plecarii timpurii si recunosc pt. ca pe ei ca angajati nu-i vedeam foarte vinovati nu le-am spus tot ce am scris aici , probabil ca asta nu o sa-i ajute sa indrepte situatia dar asta este, atata timp cat complexul de acolo apartine S.n.c.f.r. adica practic este al statului RO eu personal nu cred ca se va schimba ceva, dupa parerea mea doar o organizatie privata va pune pe roate afacerea si vor face investiti minime acolo schimband si locul destinat campari [mai aproape de lac adica nu ca in prezent chiar la intrare si in mijlocul copacilor la umbra+umezeala+tantari+utilitati arhaice].
In concluzie eu personal nu o sa mai trec pe acolo curand si nu cred ca cineva va petrece cu rulota sau cortul mai multe zile in acesta locatie chiar daca restul complexului [cateva vile+restaurant+piscina fara apa+alei curate si copaci de la drum varuiti] arata multumitor ca destinatie de cateva ore intr-o zi , dar nu pt. campare asta este parerea mea.
poze nu am mai facut , dl. CRISTI DRONCA a furnizat niste poze corecte pt. complex,dar zona destinata camparii rulotelor este ceva ce nu exista, nu lipsa grupurilor sanitare si a alimentarii cu 220v este problema CI INSASI SPATIUL DESTINAT. [ANGAJATI DE ACOLO SUNT OK , IDEEA DESPRE AFACERE ESTE GRESITA]
DUTU DAN

Ti s-au dat doua urechi si o singura gura, pentru a asculta de doua ori mai mult decat vorbesti. (Proverb chinez)

Relu Deliu
Membru asociat

Re: despre snagov sat <<ASTORIA>>

Mesaj de Relu Deliu » 09 Mai 2009, 20:58

Poti complecta cele aratate cu niste poze?
Ar putea intregii articolul inceput de Cristi, care nici el nu a facut poze cu posibilul loc de campare.
reludeliu@yahoo.com
0723.34.39.15
Beyerland 380-2
HYMER B 654

dutu dan
Membru forum
Oras: BUCURESTI
Data nasterii: 05 Aug 1970

Mesaj de dutu dan » 09 Mai 2009, 21:21

dupa cum am scris nu am facut poze la locul de campare [am gresit ]pur si simplu nu aveam ce sa pozez ,o rulota in mijlocul la nimc si oameni deziluzionati , sincer am lasat aparatul nedeschis nu am simtit nevoia sa fac poze ,dupa ani petrecuti cu cortul asta era prima iesire cu rulota si credeti-ma o sa o tin minte .
parerea mea este posibil sa vi se para ciudata [si fara poze ]dar puteti verifica oricand cele spuse de mine [dar nu va duceti cu rulota pierdeti timpul]
DUTU DAN

Ti s-au dat doua urechi si o singura gura, pentru a asculta de doua ori mai mult decat vorbesti. (Proverb chinez)

Ionita Bogdan
Membru forum

Mesaj de Ionita Bogdan » 09 Mai 2009, 22:12

Azi am vrut sa fac o vizita ....dar bine ca m-am razgandit. Eu ma gandeam sa campez in parcarea de masini , pe beton. Pacat era un loc frumos de mers .Ar mai fi o varianta : sa mearga cineva din partea clubului sa vorbeasca cu responsabilul de acolo si sa-i explice treaba exacta cu rulotismul si poate avem o sansa de reusita.
0722.296.538
bogdanionita_jean@yahoo.com
VW Caravelle + Tabbert Baronesse 620

Tavi Dragotoiu
Membru forum
Oras: Timisoara
Data nasterii: 02 Apr 1975

Mesaj de Tavi Dragotoiu » 10 Mai 2009, 12:38

Daca tot e vorba de locuri de campare in Bucuresti, sper sa nu fiu off topic, dar camping Casa Alba cum este? A fost cineva? Merita sa ne oprim in drum spre mare si sa stam cateva zile pentru a vizita Bucurestiul?
Tavi
RO +40745007103

Dan Cilan
Membru forum

Mesaj de Dan Cilan » 10 Mai 2009, 13:02

Am fost .E curat , liniste multa .
http://www.fantanele-belis.ro/
0745634366
Ford Ranger+ Bürstner City 520

Raspunde