Astăzi este 04 Aug 2021, 18:10

Ciuta Buzau-nightmare

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Catalin Popescu
Membru forum

Ciuta Buzau-nightmare

Mesaj de Catalin Popescu » 22 Apr 2009, 22:48

Buna seara,tin mortis sa va povestesc exact ce am trait la Ciuta-Buzau:
deci,am ajuns vineri seara,am campat langa Marin Ciprian,Petre Florin Marius si restul grupului anuntat.In zona era mult loc liber,nimic nu prevestea ce va urma,exista totusi un grup de rulotisti,probabil buzoieni la cateva sute de metri distanta,care avea muzica cam tare,dar nu ne-am ingrijorat pe moment.
Se face tarziu,grupul de rulotisti buzoieni trage si mai tare cu muzica si chiotele,alt grup de cortisti,aflati de partea cealalta asemenea,ascultam muzica si tipete din ambele parti.Ne consolam cu gandul ca o sa-i rapuna oboseala si bautura,dar ne-am inselat:am avut parte de spectacol pana in zori.Incepand de sambata dimineata,au inceput sa curga musafiri puhoi,si de o parte si de cealalta a drumului,fiecare cu ce avea:unul un cap tractor Scania(bine ca nu era vatman),altul cu boxe pe trepied si statie cu eq super puternica,altii cu ATV-uri se alergau printre corturi si rulote...Atmosfera era urmatoarea:se urla (canta) ca din gura de sarpe,se dansa,se bea vartos,se injura birjareste,se juca fotbal si tenis in mijlocul drumului,unii au cazut cu motocicletele incercand sa faca enduro...deci vacarm general,de neinchipuit.Nu ne auzeam nici gandurile !!!
Dupa pranz,la venirea lui Cristi Pascu din Bucuresti,cand disperarea si oboseala noastra ajunsese la cote maxime,am hotarat sa plecam sa cautam alta locatie.Dupa ce am intrebat pe cei prezenti,daca nu-i tenteaza schimbarea locatiei,am strans tot,inclusiv cortul si am plecat intr-o poienita aflata cam la 2-3 km departare.Am ajuns,am despachetat din nou,am rasuflat usurati,dar nu pt.mult timp:duminica dimineata,in mica poienita,unde am crezut ca am scapat de urgie,ne-am vazut inconjurati de cateva zeci de masini de Buzau,ceata de la gratare,tipete si manele din toate partile:nu conta ca era o masina cu muzica tare,cel ce venea ultimul,dadea muzica la maxim.Odata cu venirea ploii,cel putin jumatate din talibani au plecat,lasandu-ne intr-un maldar de gunoaie,dar mai linistiti.
Din cauza noroiului aparut dupa ploaie,luni dimineata am hotarat sa schimbam din nou locatia,am mers inca aprox 10 km (indepartandu-ne de Ciolanu),am gasit o poiana mare unde am descoperit intamplator trei echipaje din vechiul grup.Aici am petrecut restul zilei de luni si toata ziua de marti.
Cu mare parere de rau,nu am reusit sa ajung la manastire din cauza balamucului (a se citi un grup de betivi ce montasera un triunghi reflectorizant pe sosea,se dezbracasera la bustul gol,si se lungisera pe jos cu bidoanele de vin langa)
Concluzie:un Paste trist si zbuciumat,atat pt.noi,cat si pentru copii,care nu intelegeau de ce eram atat de nervosi,si tot ne mutam de colo-colo.
Tin sa precizez,ca nu am nimic cu cei din Buzau,imi pare foarte rau,dar probabil,in locatie se poate merge decent in ianuarie si februarie.
Cu aceasta ocazie salut familiile Pascu si Zabava,cu care ne-am simtit foarte bine.
O seara placuta,sa va fereasca Dumnezeu de rele...
Hilux Vigo + Knaus 500

Raspunde