Astăzi este 01 Aug 2021, 10:42

PASTE CATOLIC LA SURDUC

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Blocat
Cristian Dragan
Membru forum

PASTE CATOLIC LA SURDUC

Mesaj de Cristian Dragan » 08 Apr 2009, 15:10

Fiind o familie muticonfesionala sarbatorim atat PASTELE CATOLIC (pt mine) cat si PASTELE ORTODOX (pt sotie si copii). Sarbatoarea catolica ne va gasi evadati cu a noastra casuta mobila pe malul lacului Surduc (cel mai mare lac din judetul Timis) impreuna cu niste prieteni tot rulotisti la campingul Navigator unde, desi se deschide oficial din 15.05.2009, am vorbit cu patronul si putem merge. Taxa este de 5 roni pe zi cu posibilitate de racord la apa si curent. In locatia respectiva au loc mai multe rulote deci, daca mai sunt amatori,sunt bineveniti.
Cristian Dragan& Carmen Tomoiaga
Kia Sportage+Tabbert Comtesse 530
+Wilk de Luxe 450
Tel:0728262535

Tavi Dragotoiu
Membru forum
Oras: Timisoara
Data nasterii: 02 Apr 1975

Re: PASTE CATOLIC LA SURDUC

Mesaj de Tavi Dragotoiu » 08 Apr 2009, 15:57

Ciao, Cristi!
Este campingul ala jos langa lac? Eu am fost anul trecut in "control" si am si vorbit cu patronul... curent nu dadea, apa era la robinet la doua chiuvete infecte, langa care sunt doua toalete incredibil de murdare, in weekenduri e plin de lume, de fum si de manele, etc. Sau cel putin astea erau conditiile anul trecut, eu am vrut sa merg cateva zile, dar cand am vazut ce se ofera am renuntat, mi-a lasat impresia de loc frumos dar lasat in paragina. Am si postat parca pe forum impresiile, nu mai stiu exact. Si atentie la drum, e o coborare destul de abrupta si denivelata, iar daca ploua eu am considerat ca e greu de iesit cu masina mica si rulota. As fi deosebit de placut impresionat daca conditiile s-au schimbat, ca locul e super, si e aproape de noi. Abia astept sa ne povestesti cum e. Distractie si Sarbatori Fericite!
Tavi
RO +40745007103

Batta Mihai
Membru forum
Oras: Lugoj
Data nasterii: 02 Feb 1967

Mesaj de Batta Mihai » 11 Apr 2009, 11:21

Si eu sunt curios ce sa mai facut la campingul de pe malul lacului ca intradevar era "jale" acolo. Poate sa mai deschis un camping si eu nu stiu. Daca se poate sa ne arati ceva fotografii.
Roller Team T-Line

Cristian Dragan
Membru forum

Mesaj de Cristian Dragan » 13 Apr 2009, 20:43

Salutare tuturor! Am revenit din mica noastra escapada unde am petrecut foarte bine cu prietenii nostri. Si ca sa raspundem intrebarilor colegilor, da, este acel camping de jos de langa lac. Amenajarile nu sunt de prima clasa dar pe noi nu ne-a deranjat deloc. Fiind doar 10 casute grupate la intrare, nelocuite inca, noi ne-am campat in capatul cel mai indepartat avand senzatia unei iesiri off-camping.In aceasta perioada este extrasezon iar noi am fost practic singurii excursionisiti cu exceptia unor vizitatori sporadici pentru cateva ore. In ceea ce priveste curentul, fiind cu rulotele si cu generatorul din dotare, am avut independenta totala iar de grupul sanitar nu am "abuzat" decat o data cand am luat apa pt rezervoarele rulotelor iar ultima oara cand am golit wc-ul.Per total putem considera ca am avut o iesire foarte frumoasa in mijlocul naturii, un peisaj deosebit, liniste cata am vrut (mai putin pe durata meciului dintre Poli si Craiova pe care l-am vazut la televizor :lol: ), gunoaiele pomenite nu le-am vazut, rulotele noastre ne-au oferit independenta totala si in plus am avut parte si de putina adrenlina prin incendiul izbucnit de la arderea unor uscaturi dar care nu a provocat pagube fiind stins rapid.Postez cateva poze din zona pe http://picasaweb.google.ro/cristyboss/P ... directlink
+Wilk de Luxe 450

RollandBilti
Membru forum

Mesaj de RollandBilti » 13 Apr 2009, 21:46

vad ca v-ati simtit bine. cum a fost drumul? se poate cobora si urca usor daca nu ai 4x4?

Cristian Dragan
Membru forum

Mesaj de Cristian Dragan » 13 Apr 2009, 21:53

Daca nu ploua se poate cobori si urca cu rulota fara probleme. Nici prietenii nostri nu aveau 4x4.
+Wilk de Luxe 450

Tavi Dragotoiu
Membru forum
Oras: Timisoara
Data nasterii: 02 Apr 1975

Mesaj de Tavi Dragotoiu » 14 Apr 2009, 08:06

Poate ne organizam o data si mergem mai multi din Timisoara. Cand am fost eu in recunoastere nu aveam nici generator, nici toaleta ecologica, deci depindeam total de facilitatile campingului. Dar acum am chiar si 4x4, deci nici o problema, iar off nu am mai fost pana acum datorita varstei copiilor, insa asa o simulare ar fi binevenita. Felicitari pentru iesire!

P.S. Ce peste se prinde acolo?
Tavi
RO +40745007103

RollandBilti
Membru forum

Mesaj de RollandBilti » 14 Apr 2009, 08:43

sper ca dupa paste sa am si eu rulota pregatita. mi-ar placea sa iesim toti la surduc.

Blocat