XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 01 Oct 2020, 06:49

POVESTEA MEA !

bancuri, zvonuri, hobby-uri, imagini, filme haioase, chat, ID-urile membrilor...

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Costin Tabra
Membru forum
Oras: București
Data nasterii: 12 Iul 1970

Re: POVESTEA MEA !

Mesaj de Costin Tabra » 29 Apr 2009, 00:29

Stimabile,

Intalnirea nationala SE va organiza, nu exista un daca :) Ramane sa stabilim cand si unde... deja este deschis acest subiect. Oricum, bine ai revenit intre noi!
Ford Focus Tournier 1,6 TDCi + Wilk DeLuxe 450
Membru asociat
+40 729 082819
+40 730 RULOTA
costin.tabra@gmail.com

Cristi Dronca

Mesaj de Cristi Dronca » 29 Apr 2009, 00:33

Multumesc mult pt. (re)primire !

Dan Cilan
Membru forum

Mesaj de Dan Cilan » 29 Apr 2009, 10:06

Bine ai revenit Cristi !
http://www.fantanele-belis.ro/
0745634366
Ford Ranger+ Bürstner City 520

Liviu Adrian
Membru forum

Mesaj de Liviu Adrian » 29 Apr 2009, 10:36

Felicitari pentru o hotarare inteleapta si bine ai revenit, Cristi !
Sanatosi sa fim...restul iese din respect si prietenie

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 29 Apr 2009, 13:07

Asa te Vreau Cristy (Speedy) :lol: :lol: :lol:
Orice problema are o rezolvare practica

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 29 Apr 2009, 17:06

Sa fi bine venit.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Lena Paraescu

Mesaj de Lena Paraescu » 05 Mai 2009, 08:23

Nu stiu daca e vorba chiar de o poveste dar, pot sa va spun ca am aflat de existenta acestui club si forum, absolut din intamplare. De fapt, nu chiar din intamplare ci, cautand rulote si discutii cu privire la plimbarile cu ele. Cam de o saptamana tot citesc pe forum si.....in sfarsit m-am inscris. Inca nu am rulota dar, sunt in curs de achizitionare. Ne place foarte mult sa petrecem in natura, departe de aglomeratie. Si, ca sa ne cunoastem mai bine, ma numesc Lena Paraescu, sunt casatorita de aproape 14 ani cu Viorel si avem un fiu de 12 ani. Imi doresc sa facem parte cat mai curand din randul rulotistilor...
Sincer, am fost invidioasa pe toti cei care si-au petrecut sarbatorile( Paste si 1 mai), cu rulotele.

Costin Tabra
Membru forum
Oras: București
Data nasterii: 12 Iul 1970

Mesaj de Costin Tabra » 05 Mai 2009, 08:28

Bun venit Lena!

Citeste in continuare de pe forum si vei vedea ca sunt multe informatii care va vor ajuta sa gasiti rulota cea mai potrivita. Iar daca nu gasesti raspuns la toate intrebarile, posteaza pe forum si sigur te va ajuta cineva.
Ford Focus Tournier 1,6 TDCi + Wilk DeLuxe 450
Membru asociat
+40 729 082819
+40 730 RULOTA
costin.tabra@gmail.com

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 05 Mai 2009, 08:43

Bun venit in randurile noasre Lena !
Ca sa nu mai fii "invidioasa" treci la actiune si cauta-ti rulota ! :lol:
Atentie totusi la alegerea ei, sa corespunda dorintelor voastre de spatiu si confort, dar si din punct de vedere legal si tehnic.
Asa cum a spus si Costin, citeste ( viewtopic.php?f=8&t=1318 ) si daca sunt intrebari, pune si ti se va raspunde :D
Orice problema are o rezolvare practica

Lena Paraescu

Mesaj de Lena Paraescu » 05 Mai 2009, 08:51

Multumesc pentru urari. Deja sunt in cautari, chiar m-am si orientat catre un model si cred ca va fi compatibil cu masina. Avem un Opel Zafira de 120 CP cu care sa o tractam. Mi-ar placea un Hobby 495T sau orice altceva din gama asta. Mi se par foarte dotate. Poate gresesc, tocmai de aceea, nu mi-ar strica ceva sfaturi.

Cristi Dronca

Mesaj de Cristi Dronca » 08 Mai 2009, 23:16

In primul rand buna seara si multumesc tuturor pentru urarile de re-primire.
Scriu din nou aici la povestea mea,dar de aceasta data nu este povestea mea ci a altcuiva,pe care unii dintre dvs.este posibil sa o cunoasteti.M-a miscat putin aceasta poveste si consider ca trebuie sa fie cunoscuta de noi ca rulotisti dar si ca oameni.
Iata despre ce este vorba: pe data de 1 Mai am facut o plimbare la Snagov Camping,pt.informare,documentare si stiti despre ce este vorba din topicul 1 Mai la Snagov.
Cand am intrat in camping am vazut o rulota si binenteles m-am deplasat pana la ea cu scopul de a culege cat mai multe informatii si am fost intampinat de o doamna (care dupa parerea mea are o varsta intre 70-si aproape 80 de ani),si care a fost foarte bucuroasa cand a auzit ca si eu sunt rulotist si mi-a spus ca si dansa face parte din asociatia rulotistilor,o asociatie non-profit care promoveaza acest tip de excursii si bla-bla- bla.Intreb doamna cum va numiti ?,si dansa imi raspunde Badea Niculina,(pentru mine nu suna ca fiind un nume cunoscut de pe forum si atunci mai pun niste intrebari ajutatoare pt.a elucida misterul),si de cand sunteti inscrisa doamna ? Nu mai stiu exact de foarte multi ani,una din legitimatiile pe care le mai am sunt din 1992,1997,etc.Doamna ii spun eu cred ca este vorba de o confuzie,poate din 2006,nu se poate domnule imi replica dansa si imi si arata legitimatiile.Atunci am elucidat misterul,este vorba despre A.R.R. - Asociatia Rulotistilor din Romania (voi pune poze).Si de cand veniti doamna aici ? de 40 sau 42 de ani nu mai stiu exact(acum 42 de ani nici nu eram nascut,eu find an de fabricatie 1968 am 41 :lol: ).Cum doamna, de 42 de ani veniti aici ?Da domnule,lucru pe care mi l-au confirmat si unii din angajati.Cum sa nu vin uite (si imi arata cu aratatorul intr-o anumita zona,la cativa metri de rulota dansei)in acel loc a murit sotul meu iar acolo este ingropat catelul nostru pe care l-am avut 15 ani ,cum sa plec eu domnule de aici ?.Sincer.... m-am cutremurat, si sa zbrlit parul pe mine la spusele dansei.Pun cateva poze si voi continua.
Atașamente
P5010851.JPG
(59.43 KiB) Descărcat de 1161 ori
P5010852.JPG
(91.39 KiB) Descărcat de 1157 ori
P5010854.JPG
(82.77 KiB) Descărcat de 1157 ori
P5010860.JPG
(46.93 KiB) Descărcat de 1154 ori
P5010875.JPG
(72.42 KiB) Descărcat de 1155 ori
Ultima oară modificat 08 Mai 2009, 23:53 de către Cristi Dronca, modificat de 2 ori în total.

Cristi Dronca

Mesaj de Cristi Dronca » 08 Mai 2009, 23:43

Continui.
Unde sa ma mai duc domnule, aici vin de o viata de om,ia uite pe unde am mai fost si din albumul de familie imi arata cateva fotografii de la mare si din alte localitati, de prin anii 70-80,impreuna cu batraioara Dacie 1300 si rulota Felicia, cu care impreuna cu raposatul sot a colindat tara in lung si in lat pe vremea cand unii dintre noi nici nu eram nascuti, sau poate mergeam de-a busilea, iar in cel mai fericit caz unii mergeau cu tricicleta sau chiar cu trotineta. Am mai aflat de la dansa ca a fost medic la spitalul de copii Grigore Alexandrescu, ca a locuit in casa Regelui Mihai si multe alte povesti care m-au incantat si fascinat. Am simtit ca dansa avea nevoie sa comunice cu cineva, mai ales cu un rulotist,si am avut rabdarea sa o ascult (chiar daca uneori erau discutii incoerente,sarind de la un subiect la altul, probabil, poate din cauza varstei inainate). Sa nu va spun ce bucuroasa a fost cand a auzit ca eu voi face publice informatiile capatate de acolo si ca vor mai veni si alti rulotisti si va avea noi vecini, se bucura parca, ca un copil si sa stiti ca o inteleg si am sa incerc sa o ajut cu tot ce pot,in privinta micilor reparati pe la rulota. Am sa plec inarmat data viitoare cu un tub de silicon,banda izolatoare, becuri si cateva scule, patent ,chei fixe etc.
V-am povestit aceste lucruri si ar mai fi fost multe de spus pentru ca eu cred ca doamna Badea Niculina este CAMPIOANA ROMANIEI LA RULOTISM. Merita aceste laude pentru cei 42 de ani de rulotism. Daca aveti idei despre cum am putea sa o ajutam, va rog sa le spuneti si cei care vor merge in acest sezon la Snagov sa ii de o mana de ajutor. Merita.

P S - In aceste fotografii se vede si locul pt.campare,e drept in padure pintre copaci,cam cum a fost la Murighiol...cam greu de intins cortul.

Raspunde