XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 14 Noi 2019, 22:03

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Catalin Gigi
Membru forum
Oras: Mizil
Data nasterii: 10 Mar 1971

Sugestie pt moderatori ...

Mesaj de Catalin Gigi » 30 Mar 2012, 19:11

Am constatat ca unii colegi (de obicei aceiasi) posteaza off-topic si doresc sa provoace discutii neconstructive si fara legatura cu pasiunea noastra , rulotismul.
De aceea, cer tuturor moderatorilor sa inabuse din fasa astfel de postari si sa-i avertizeze pe cei care isi permit sa foloseasca forumul ca loc unde sa-si regleze rafuieli personale sau sa-si manifeste unele frustrari .
"Toleranta ZERO" !!!...fata de astfel de manifestari, trebuie sa fie sloganul dupa care sa se ghideze moderatorii !
In acest fel, forumul isi va indeplini menirea de a promova rulotismul si dragostea fata de natura !!!

Vreau I'LIKEE :mrgreen: ...

Nelu Predonu

Re: Sugestii

Mesaj de Nelu Predonu » 30 Mar 2012, 21:16

Catalin Gigi scrie:Am constatat ca unii colegi (de obicei aceiasi) posteaza off-topic si doresc sa provoace discutii neconstructive si fara legatura cu pasiunea noastra , rulotismul. ... Vreau I'LIKEE ...
Domnule Presedinte, acolo in acel topic se discuta despre o lege, divagatia facuta de "unii colegi" se referea tot la legi si la modul in care au fost incalcate acestea de membrii ai comunitatii noastre.

Si, pentru ca suntem la sugestii, imi permit domnule Presedinte sa va fac o sugestie:
In situatia in care astfel de postari va deranjaza, nu mai multumiti gratuit, nu veti face decat sa atatati si mai mult spiritele. Ia priviti cum doriti sa stopati astfel de postari:

Imagine

.......

Imi permit sa mai fac o sugestie si domnului moderator/administrator Sandu Toma.
Sandu Toma scrie: ... Daca voi credeti ca dezgropand mortii veti reusi sa-i si resuscitati, va spun SIGUR ca va inselati !
Asemenea rezultate nu are nici macar Raed Arafat cu tot SMURD-ul ...
Domnule Sandu, moderarea cred ca nu este echivalenta cu mistocareala. Cand dati cu mopul (stergeti postari), incercati sa nu sara stropi.
....................................................................................................................................................................
Sfatul meu este sa moderati si sa renuntati la astfel de precizari, care binenteles, apartin off-topicului.

In rest, ma supun mentiunilor facute de dumneavoastra.

Catalin Gigi
Membru forum

Mesaj de Catalin Gigi » 31 Mar 2012, 11:07

Domnu Nelu , dupa postarea colegului Mihai din 28.martie.2012 ora 21.04 la cateva minute distanta ati facut urmatorul coment ..
Nelu Predonu scrie:Un lucru bun Mihai, cu acest remember, asa am reusit sa dau de o postare a lui George Marcu pe care nu o mai gaseam:
Care este diferenta ???? cand dau eu I-LIKE imi subliniezi tu ce am vrut sa zic ???? si cand dai tu culmea la aceasi postare cu ,,bravo,, este ok ....eu pur si simplu i-am dat multumire pt post ca a scos din arhive de mai bine de 2 ani un topic in care am stiut sa scriem dar nu sa facut nimic...de fapt asta a deranjat ...adevarul ...'iar ulterior cand ati inceput sa va contrati am retras acel I Like care nu mai era in concordanta cu starea creata ulterior...

Am sa renunt sa ma mai bag intre voi indemnandu-va sa incetati cu aceaste contre care nu fac bine comunitatii...sti foarte bine de cate ori te-am sunat sa te rog sa nu mai dai curs discutiilor...
Pt ca m-am bagat intre voi sa incetati ...mi-am pierdut prieteni...mi-am facut dusmani....NU mai vreau asta ...
Faceti ce vreti ...

Sugestie
Hai sa ramanem on topic si gata .Acest lucru vi l-am cerut mereu daaar niciodata nu vreti sa intelegeti.
Eu sper ca moderatorii sa isi faca datoria si sa nu mai tolereze absolut nimic .

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 31 Mar 2012, 12:45

Am discutat pe chat subiectul, acolo, am evidentiat diferentele, evit sa mai scriu aici off-topic. Am retinut sugestia.

Rusu Mihail
Moderator
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 22 Iun 1956

Mesaj de Rusu Mihail » 02 Apr 2012, 23:04

Am si eu o sugestie, ca pe chat se discute la fel de elegant, fara, acuze, insulte si calomnii, pt. ca in final, "am impresia" si chat-ul e citit toata lumea si parca face parte tot din forum.. :)

A doua sugestie ar fi, sa nu se mai deschida atitea topicuri pe acelasi subiect, pt ca in curind nu vom mai gasi nimic in forum. De la un forumul simplu, s-a ajuns la unul foarte complicat.

PS: Nelu, sa sti ca eu am fost un alt moderator care am corectat greseli gramaticale sau de alta natura, ale unor colegi care, poate greseau din graba, sa zicem, insa, nu s-a mai practicat.
.
Familia Rusu - Lipanesti PH - Granduca Pegaso 63 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Lupu Ciprian
Membru CD
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 03 Apr 2012, 10:45

Mihai , nici nu stii cate greseli am " editat" pe forum , cratime sau dezacorduri intre subiect si predicat .... dar poate multe mi -au scapat pt ca unii mai are si servici , si asa ma cauta femeia pe chat cand nu ma gaseste ...
,,, cat despre decenta discutiilor asta tine de fiecare ..... uneori e bun chatul , au fost si discutii aprinse dar cosntructive , si le-au vazut doar membrii asociati , nu putem nici ascunde mizeria sub pres ca e a noastra ...
Probably ca-n timp le vom aseza pe toate si se vor linisti apele , revenindu-ne usor usor zambetul pe buze ,ooooo sa NE descretim fruntea si ne intindem ridurile ...
*********for this post the autor LUPU Ciprian has thanked el singur :) lui - adica el insusi !
Autorulota Ford Trigano Chausson sau rulota Abbey GTS Vogue
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 03 Apr 2012, 10:50

Si ceilalti moderatori corecteaza (din cate stiu eu) greselile de ortografie, punctuatie sau aliniat.
Nu pot fi corectate greselile de exprimare sau dezacordurile, pentru ca din pacate ...unii s-ar supara ! :D
P.S. Daca mai scapa cate o greseala, se datoreaza faptului ca toti moderatorii mai au un job...unde trebuie sa munceasca pentru a-si primi salariul !
Orice problema are o rezolvare practica

Parfeni Ioan
Membru forum
Oras: Vaslui
Data nasterii: 21 Feb 1950

Mesaj de Parfeni Ioan » 03 Apr 2012, 11:28

Daca s-ar mai corecta si anumite greseli gramaticale, ar trebui sa nu se supere nimeni. Din greseli se invata.
Eu de exemplu, acolo unde am dubii la o exprimare sau la scrierea corecta a unui cuvant, apelez la internet.
Scriu "intr-adevar" si ma lamuresc cum este corect, cu cratima sau fara si gasesc imediat raspunsul:
http://dragos-serban.ro/cum-se-scrie-co ... devar.html
Cineva scrie "vre-o". Cautand pe net gasim: http://scri.ro/vreun-vreo-sau-vre-un-vre-o-615.html
Acest exercitiu poate fi facut de oricine.
Sau unele recomandari pot fi facute discret, cu trimitere,......................................................
PS
Faptul ca avem servici nu poate fi o scuza in a scrie incorect. Inseamna ca cei fara servici sunt doctori docenti?
Apelati la recomandarea mea pe care o folosesc de ceva vreme. Nu conteaza ca esti profesor sau nu. Toti suntem supusi greselilor.
Principalul este: Dorim cu adevarat sa nu mai facem greseli?! Si ce facem concret pentru asta?!
Ambasador-Mercedes Vito 0758869024

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 14 Mai 2012, 09:02

Avand in vedere functionarea forumului din ultima perioada, as face o sugestie administratorilor:
Poate ar fi bine ca in premiera, in aceasta lume a internetului, sa stabiliti un program de functionare a forumului Clubrv. :wink:
Orar de functionare in cursul saptamanii si in zilele de weekend.

Catalin Gigi
Membru forum

Mesaj de Catalin Gigi » 14 Mai 2012, 10:25

Am incercat in nenumarate ori sa inchei un contract cu o firma specializata ...in urma negocierilor am constatat ca pretul cerut pt ,,hostare, administrare servar, administrare site depasesc cu foarte mult bugetul clubului nostru ...

Usor este sa ceri ...
Mai greu este sa oferi ...

Si aici ma refer la tot ce tine de functionalitatea clubului ...
Frumos ar fi ca fiecare sugestie sa aive si o varianta de rezolvare !!!

TOTI ne dorim multe ...dar sa faca altii !!!`

ps;Nelu Predonu stim din topicurile deschise de tine special ca iti doresti in mod deosebit sa muti serverul de la Dan Iliescu unde este gratuit ...oriunde si indiferent pe ce costuri numai la el sa nu fie ... nu trebuie sa ne mai sugerezi program de functionare ca stim unde ,,bati,, .

Aceste intreruperi de functionalitate sunt din cauza ca nu se afla nimeni langa server in wechend sa-l restarteze.
Deoarece de acest server se ocupa Dan Iliescu in timpul programului ...
Pt a nu mai avea aceste rare intreruperi ar insena sa mutam serverul la o firma autorizata care ar avea program non stop si asta ar costa enorm ...
Si eu am vrut asta la un moment dat ....am cautat ...am gasit...DAR ulterior am analizat si am decis ca cel mai bine pt club ar fi GRATIS !!!!!

Daca AG-ul hotareste sa platim ...atunci platim ...majoritatea decide ...OK si gata !!

Ar trebui sa mai lasam din inversunarile astea si sa intram pe acest forum pt a organiza excursii si pt a socializa intre noi ...

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 14 Mai 2012, 10:32

Programul sa fie 24 din 24 ore si daca sunt intreruperi, atunci Admin-ul sa dea cate o bere pentru fiecare ora de intrerupere.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 14 Mai 2012, 11:13

Catalin Gigi scrie: ...Usor este sa ceri ...
Mai greu este sa oferi ...
...Frumos ar fi ca fiecare sugestie sa aive si o varianta de rezolvare !!!
...Aceste intreruperi de functionalitate sunt din cauza ca nu se afla nimeni langa server in wechend sa-l restarteze.
Deoarece de acest server se ocupa Dan Iliescu in timpul programului ...
Acest lucru s-a intamplat si-n cursul saptamanii. Eu sugestia am facut-o in postarea anterioara ! Treceti atunci in manseta forumului programul lui Dan, sa se stie ca asta e si programul (orarul) forumului. :D
Catalin Gigi scrie: ... TOTI ne dorim multe ...dar sa faca altii !!!`...
Nu "altii", acest lucru trebuie facut de cei ce s-au angajat (vot in unanimitate) la sedinta CD din 30.Ianuarie ca-l vor face ... de cei ce reprezinta executivul acestei asociatii.
Daca cei ce au votat si s-au angajat ca-l vor face, au ajuns la concluzia ca nu se poate, atunci, sa se dea la o parte si sa-i lase pe altii care pot face si acest lucru.

Raspunde