XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 15 Noi 2019, 15:47

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Popescu Niculae
Membru forum
Oras: alexandria
Data nasterii: 14 Sep 1959

Re: Sugestii

Mesaj de Popescu Niculae » 02 Iul 2011, 13:00

Foarte buna propunerea si de acolo sa ne alegem unde vrem sa locuim in peregrinarile noastre. Sustin aceasta propunere.
COMPASS RALLYE GTE 400/2-1998-- Mercedes Vito+AUDI A6
NAE - 0761211081

George Chirila
Membru asociat
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 24 Iun 1968

Mesaj de George Chirila » 02 Iul 2011, 15:22

Intradevar ,interesanta idee ,si o sustin in totalitate .
Ar trebui sa existe un camping al anului ,dar si "trompeta anului " sau un fel De " lingura de lemn " al respectivului camping . Si ar mai trebui facute cunoscute ,prin diferite modalitati ca sa stie atat lumea intreaga cat si patronii sau adminmistratorii acestor locatii,atat cel mai bun camping ,cat si cel mai ...inpropriu camping Poate asa ,administratorii acestor campinguri ,vor tine cont si ne noi ,de nevoile noastre cat si de ....banii nostri !!! Cu respect
Audi A 6 ,2.5 tdi- B-71-BIN ,Eccles Emerald

tel.0722647988
id skype-chirila.george1
George '68 ,Nicoleta '70 ,Bianca ' 98

Panait Valentin
Membru asociat
Oras: Fetesti
Data nasterii: 22 Dec 1969

Mesaj de Panait Valentin » 02 Iul 2011, 16:37

Si mie mi se pare interesanta ideea, exista un subiect pe forum ''Campinguri din Romania'' : viewforum.php?f=3 unde sunt prezentate campingurile in care au stat colegii nostri si unde fiecare a scris ''bunele si relele'' gasite in opinia fiecaruia.
Scrieti la topicul respectivului camping in care stati(sau deschideti topic nou daca nu exista !), impresiile pe care le aveti vizavi de el.
La sfarsitul perioadei de concedii(septembrie) deschidem un chestionar in care puteti vota campingul favorit, cu conditia sa fi campat in el, nu din ''auzite'' !

Atentie, inainte de a deschide un topic nou sau chiar in cel vechi, postati si ce se cere aici : viewtopic.php?f=3&t=4923 pentru a ajuta la formarea unei baze de date cu cat mai multe informatii !
VALI,
VW GOLF V 2.0 TDI(Das Auto) + KIP Grei Line 41KG
Ingerii exista, numai ca...ei nu au aripi si îi
numim prieteni...

Niky Radu
Membru asociat

Mesaj de Niky Radu » 03 Iul 2011, 11:43

Nu este neaparat sa votam doar unul, adica cel mai bun, poate sa fie cateva, ideea este de a face o diferentiere intre campingurile bune si agreeate si cele "rele", aceasta distinctie inseamna "ceva" pt cei care ne citesc forumul, chiar si strainii...si inseamna foarte mult, moral, si pt proprietarii campingurilor.
Niky si Lavinia Radu
Megane II 2005 1,9dci , Pajero MK2 1993 2.5 GLS TD + Elddis 2000
Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost?
Chanakia Pandita 275 a.c.India

0744670978 telekom

Vasiliu Ion

Mesaj de Vasiliu Ion » 04 Iul 2011, 23:21

Ca sugestie,se poate vedea pe ;avocat net.ro la urma unui topic in josul pagini,cine e sarbatorit ;azi, ca nume ori data de nastere. Asa nu mai scapa nimeni din grupul nostru amici,de urarile colegilor,ce spune-ti oameni buni si veseli.Si mai putem sa facem ;ceva;la o intalnire(organizata) de cineva, cu inscriere ,se pate sarbatori unul ori mai multi colegi in seara de foc de tabara. Cu un tort cu ceva cadouri si cu multa dragoste de ;La multi ani ; cu cantec. Ar fi o surpriza si pentru impricinati, eventual data casatoriei,date ale copiilor(cine are) a nepotilor,idem.astept critici,janOmvesel.

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 05 Iul 2011, 07:15

Si la noi se poate Jane, dar tu ti-ai uitat ochelarii ! :lol:

Uite aici AZI : Birthdays

Congratulations to: Vasile Hideg (55), Nicu Iancu (44)
Orice problema are o rezolvare practica

Catalin Gigi
Membru forum
Oras: Mizil
Data nasterii: 10 Mar 1971

Mesaj de Catalin Gigi » 23 Aug 2011, 19:18

Sugestie !
Pt colegi care din cand in cand pun la indoiala decizia moderatorilor...evitati sa faceti chestia asta in acel topic , deoarece este impotriva regulamentului...daca chiar va doriti trimiteti PM .Iar dacă in unele cazuri un moderator este mai tolerant este ca asa a decis dumnealui in acel moment si nu trebuie sa il corectam noi in public.(ma repet ii puteti sugera pe privat mesaj )

Lupu Ciprian
Membru CD
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 06 Oct 2011, 20:48

O sugestie pt toti cei care viziteaza Topicuri de genul " Imagini si impresii din excursii "sau " Propuneri activitati 2011" .. sau alt topic dedicat intalnirilor comune Clubului , sau comune doar unor grupuri de prieteni din diverse zone ale tarii .
Va rog incercati sa va abtineti de la a provoca in stil TROLL .ofensiv prin postarile dvs. !
pt cine nu stie ce este acest termen ...
viewtopic.php?f=27&t=4477&p=56291&hilit ... iti#p56291
...
continui
Abtineti-va , VA rog , de la a comenta sau a , evalua ,/ aprecia , activitatile unor rulotisti DACA NU ATI PARTICIPAT , la acea intalnire .
De asemenea se practica , a se scrie ......."nu se face ", sau " nu sunt de acord cu.., muzica tare .. .." facand referire la o intalnire care a fost organizata de 3-4 rulotisti in nume propriu , nu in nume CLUB RV , deci modul in care s-au distrat acolo mai "SILENT" sau mai galagios nu reprezinta neaparat punctul de vedere al clubului sau o intalnire anuala a clubului, ca sa poata fi exprimata o opinie critica de acest gen . care fiind ofensatoare , dupa cum ati vazut in ultima vreme , naste imediat polemici , care la randul lor determina pe fiecare sa scrie off topic , totul terminandu- se cu arhivarea unor discutii sau cu lacat pe topic .- pt ca moderatorii nu stiu cum sa mai stopeze TSUNAMI-UL care vine....
Postarea mea nu este urmare a unei frustrari personale , ci este mai degraba o atitudine CONCILIANTA , dorind sa readuc aminte ca vrem sa fim sau suntem o familie in devenire si nu concuram pt nimic aici ci mai degraba suntem in acceasi echipa !!!!!! DRUMURI BUNE !
Autorulota Ford Trigano Chausson sau rulota Abbey GTS Vogue
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 15 Mar 2012, 15:10

Doresc sa va fac o sugestie. O numesc asa pentru a nu mai fi etichetata postarea mea ca fiind off-topic.
Aceasta sugestie o fac in urma unei solicitari facute in cadrul unui subiect "Discutii aprinse ...dar decente" care acum este inchis.

Plec de la a cita din articolul scris de Andrei Plesu in Adevarul, 16 Martie 2010.

"...El (forumul) nu e, de fapt, un loc al adversităţii, chiar dacă e unul al dezbaterii, al părerilor contradictorii. Ceea ce urmăreşte forumistul nu e să brutalizeze, ci să convingă. ...Asta se face cu argumente, cu vervă (eventual ironică), nu însă cu injurii şi ghionturi..."

Daca citeati prima postare pe care am facut-o in acel topic, vedeati ca ce scriam acolo era in totala concordanta cu acest citat.

Daca cineva compara acel topic cu unul de barfa, atunci acel cineva chiar are o problema, sau, nu cunoaste definitia unor termeni.
Acel subiect nu era de barfa ! Era unul de dezbatere a unor probleme serioase, chiar foarte serioase cum s-a intamplat ieri cu o parere emisa de colega noastra Carmen. Dupa cum s-a vazut, prin interventia mea si a lui Gigi Serpescu, dar si prin intelepciunea dovedita de Carmen, lucrurile au intrat in albia lor fireasca.
Aveti idee cate topicuri de barfa exista pe forumul nostru ? Dar ...sigur, barfa este binevenita cand face referire la altii, nu la noi.
Nici eu nu sunt amator de astfel de subiecte, imi plac pamfletele in schimb, insa se pare ca anumiti useri confunda barfa cu lucrurile serioase.
Se pare ca acum sunt la mare moda aici subiectele de sorginte pupincurista. Cel mai clar exemplu in acest sens este dat de subiectul "Ce imi place la userul de deasupra mea". Oare cum ar fi sunat un topic pe invers ? Ce nu-mi place la userul de deasupra mea ? Nu astept raspuns, e o intrebare retorica.

Revin la topicul deschis de mine si acum sters.
Sunt nenumerate controverse iscate in subiecte cu tematica de mare interes in aria forumului. De foarte multe ori elucidarea acestora duce la lamurirea unor probleme, sau daca nu duce la lamurirea lor, citind argumentele prezentate in topic, acestia (cititorii) sunt mai aproape in a-si stabili o propie parere mai apropiata de adevar. Controversele de multe ori s-au nascut in probleme din aria "Tehnic" unde din pacate acolo posteaza si persoane care stapanesc bine unele lucruri legate de aceasta tema, dar si oameni mai putin avizati cum ar fi habarnistii, ma refer la cei care-si dau cu parerea, nu la cei ce sunt la inceput si pun intrebari nevinovate.
Totodata controversele se nasc si in cadrul altor subiecte cum ar fi: administrare forum, moderare, etc,etc.
Topicul deschis de mine exact la acest gen de controverse se referea, avea o tema diferita de acela de "Discutii ...aiurea".

Inchizand aceste doua topicuri, practic cantati prohodul sectiunii Off-topic.
Dar, in timp, veti avea o alta surpriza. Va veti trezi ca vor fi useri care se vor simti frustrati de stergerea unor postari din anumite subiecte si vor incepe sa deschida subiecte ce vor avea ca tema o controversa sau nu numai, pe toata aria forumului, creand un haos de nedorit pe acesta.

Nu vad cu ce va deranjaza existenta acestui topic, intr-o sectiune bine delimitata, atata timp cat aveti posibilitate sa nu il accesati. Exact precum telecomanda la televizor. Banuiesc ca aveti in grila de programe si programe din categoria XXX, nu le accesati, sau, faceti-o si in cazul acestor topicuri ...numai noaptea sa fiti :D , dar sa nu va vada careva. Noaptea, va spun din experienta, nu e mai nimeni pe forum.

Sa stiti ca astfel de subiecte sunt si-n ziare si la radio si la televizor. Nu ma refer numai la mass-media generalista, luati spre exemplu segmente inguste cum ar fi zona literara - "Dilema Veche". Stiti cate controverse apar si in astfel de publicatii ? Sigur, acolo ele sunt bazate pe argumentari in mod special. Asta poate ar trebui sa se intample si aici, asta propusesem si-n prima postare a acelui topic acum inchis. Mai bine recunoasteti ca nu aveti argumentele la dumneavoastra pentru a sustine astfel de controverse si atunci ...va inteleg.

Sandu propunea ca aceste topicuri sa fie moderate de sustinatori ai existentei acestora. Am ajuns sa-l regret pe Dan Cilan care aici pe forum a inteles cu adevarat cum se face aceasta. A fost singurul care prin moderare intelegea si sa corecteze greselile de ortografie, care din pacate sunt cu nemiluita aici pe forum. Si mie mi-au mai scapat astfel de greseli pe care tot din pacate vad ca nu le corecteaza nimeni. Se face referire la ce vor zice eventuali vizitatori de disputele de pe forum, dar nimeni nu-si pune problema ce vor zice acestia legat de modul cum se scrie, de lucruri ce tin de gramatica scolii primare.
Astfel de greseli sunt inerente, poate multi ne grabim sa varsam ce ne trece prin cap mai repede de cat ar trebui, fara sa folosim functia de previzualizare, insa bine ar fi daca cei indrituiti (moderatorii) ar face si astfel de corecturi ce practic tin de fisa postului lor. Deci Sandu, ma ofer sa moderez acel topic, dar numai pana in luna iunie, dupa care nu ma mai vor interesa multe, sau poate cine stie ...

Eu va sugerez sa va mai ganditi referitor la inchiderea acelui topic.

Catalin Gigi
Membru forum

Mesaj de Catalin Gigi » 15 Mar 2012, 18:47

Da Nelu poate ai dreptate .
DAAAR acest lucru o sa-l hotareasca majoritatea membrilor cotizantii ...

Mi se pare normal ca majoritatea sa decida ...indiferent de ce argumente ai avea tu pt a sustine acele topicuri eu vreau liniste pe forum si acele topicuri momentan sunt inchise.

La sedinta o sa decidem ...daca iti doresti mai devreme o sa facem un chestionar cu un vot ..si gata .

Lupu Ciprian
Membru CD
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 15 Mar 2012, 19:27

dau un exemplu : atunci cand nu mai poti plati 10 angajati pt ca a scazut afacerea la jumatate in loc sa dai jumatate din angajati afara sau sa le miscorezi celor 10 salariul la jumatate , mai bine alegi o combinatie intre cele 2...... adica reduci doar cu 25 % si din bani si din angajati....
..asa si noi am putea desfiinta o zona potentiala a conflictelor , dar am putea lasa un topic care sa se numeasca "DREPTUL LA REPLICA " unde se va scrie doar pt asa ceva , dar nu se vor crea noi topic -uri , in schimb omul isi poate spune of ul .... e dreptul lui , suntem o tara libera....
P.S. - topic ul ce ti place la user ul de deasupra ta eu cred ca e bun pt ca ne face sa vedem partea plina a paharului - vedem ce i mai bun in oameni colegi ignorand ca ne deranjeaza unele chestii la ei ..... ................... @NELU
Autorulota Ford Trigano Chausson sau rulota Abbey GTS Vogue
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Catalin Gigi
Membru forum

Mesaj de Catalin Gigi » 15 Mar 2012, 20:17

Ciprian pt drept la replica exista topicul de reclamatii ...
Pt o nelamurire asupra moderari exista PM .

VA SUGEREZ ; sa incercam sa facem cat mai multe iesiri ... sa ne cunoastem ... sa fim mai buni mai toleranti .

SUGESTIE
Atata timp cat TOTI o sa scriem decat strictul necesar si numai ON TOPIC ...atunci nu ne mai trebuie dreptul la replica ...

Raspunde