Sari la conținut

Articol:
Camping Casa din Delta

1. Cum va numiti si ce varsta aveti  dvs  si sotul … familie.. copil?

Suntem Familia Marin, Cristina(32 ani), Gabriel(37 ani) și micuța Ilinca(4 ani).

2.  De cand activati in acest domeniu?

Am început activitatea în 2016 cumpărând o casa veche și în 2017 am modernizat 4 camere pe care le-am dat spre închiriere. Ușor ușor am cumpărat încă un teren langa, unde în anul 2020 am dat drumul (o data cu pandemia😃) la campingul Casa din Delta.

3. Cate locuri de campare oferiti si cate camere?  dotari…

Dispunem de 16 locuri de campare si 6 camere.

In zona de camping parcelele au fiecare aproximativ 100 m iar ca utilitati si servicii dispuneti de: current electric și apa între 2 sau 3 parcele, dusuri, wc-uri, foisor/terasă, hamace, gratar, zona deversat apa gri și chimica.

Cele  6 camere sunt buble si triple, cu băii proprii, aer condiționat, TV, bucătărie,terasa, gratar,hamace, o mica piscina pentru copii.

Locația Casa Din Delta  dispune de ieșire la un canal unde aveti un ponton și câteva barci la vasle puse la dispoziție de noi pentru a va plimba pe Lacul Murighiol.

4. In ce zone ne putem plimba cu barca la Dunare/lacuri  cu ajutorul dvs?

Delta este un taram de basm iar noi am avut norocul de a ne naște ,creste si a dezvolta o afacere de familie aici de-aceea am vrea sa împărțim cu dvs tainele acestui tărâm de basm.

Gabriel, fiu al Deltei va propune trasee diferite în funcție de preferințele fiecăruia. O parte din excursii propuse de noi le gasiti pe www.plimbariindeltadunarii.ro

5. Ce  ne mai recomandati in zona de vazut  ?

În primul rand trebuie neapărat sa faceti cel puțin  o excursie cu barca!

  • Muzeul satului Dunavatul de Sus
  • Cetatea Halmyris
  • Faleza Murighiol

6. Care sunt turistii ce vin la dvs…  de unde sunt ?

Majoritari sunt romani, dar avem și foarte mulți nemti care vin în perioadele de primăvară și toamna. Alte nationalitati care ne calca pragul ar fi italienii, polonezii, francezii.

7.  Cu ce credeti ca va poate ajuta asociatia Clubrv  a propr de rulote din Ro ?

 Clar un motiv foarte bun este acela se promovare a locurilor faine din tara dar și din străinătate creiind o mare familie de rulotisti si locatii de vizitat.

8. Ce alte surprize mai aveti pt turisti ( piscina…    barcuta cu vasle.. acces la lac) .. etc

Ne-am propus ca pentru sezonul urmator sa bucuram oaspeții noștri cu o piscina!

Date de Contact: