Astăzi este 18 Aug 2019, 18:21

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Rusu Mihail
Moderator
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 22 Iun 1956

Re: Sugestii

Mesaj de Rusu Mihail » 18 Mai 2012, 12:35

Propunere / Sugestie : Pentru a nu polua topicurile dedicate , poate ca ar fi bine de deschis un topic cu Propuneri pt Ordinea de Zi. Acolo membri si-ar putea posta intrebari & doleante pt AG.
Familia Rusu - Lipanesti PH - Granduca Pegaso 63 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Constantin Curelea
Membru fondator

Mesaj de Constantin Curelea » 19 Mai 2012, 22:15

Propun administratorului forumului sa instaleze pe paginile acestuia, reclama la firma lui Peti Luidort, pentru beneficiile materiale pe care le aduce rulotismului romanesc, in general si a membrilor asociatiei noastre in special.
A se vedea si implicarea la intalnirea nr.7 a asociatiei care va avea loc la Laguna Albastra.
Constantin Curelea
Bucuresti
Dacia Logan 1,4 MPI+Rulota Knaus Sudwind 420
0723 206 708
e-mail : cureleacostel@yahoo.com

ORICE CĂLĂTORIE ESTE O EXPERIENŢĂ DE VIAŢĂ !

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 20 Mai 2012, 23:24

Forumul e plin de videoclipuri si filmulete. As sugera sa se faca o filmare la discutiile de la Adunarea Generala, pentru cei care nu pot fi prezenti. Nu e nevoie sa fie public, se poate posta doar la rubrica pentru membrii asociati. Spun acest lucru pentru ca anul trecut am intrebat cateva persoane diferite despre subiectele discutate si fiecare mi-a spus altceva. Eu nici nu mai stiu pe cine sau ce sa cred. Plus ca as dori sa vad daca persoana imputernicita de mine a folosit votul meu corect.
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Cristian Irimescu
Membru forum
Data nasterii: 22 Apr 1972

Mesaj de Cristian Irimescu » 20 Mai 2012, 23:58

In cazul asta... fa un efort si participa... :D

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 21 Mai 2012, 00:06

Nu pot veni, fiindca am o bunica care face de "un an" pe 2 iunie. Si oricum nu am inclinatii de 'filmaret" :lol:

Revin din nou cu intrebarea referitoare la votul electronic, pe forum, de acesta data citez din statutul asociatiei Club rv :

"ART. 23 …..Convocarea Adunarii Generale se poate face prin :corespondenta, fax, e-mail , forumul Asociatiei sau alte mijloace electronice.
…. Se accepta votul prin corespondenta (prin fax sau scrisoare recomandata cu confirmare de primire, mijloace electronice, internet,e-mail, )"
Citat luat din: viewtopic.php?f=132&t=872

De ce nu se concretizeaza punerea in practica a acestui articol de "lege" pentru votul pe internet prin mijloace electronice, concretizat prin votul personal pe forum? Nu prin votul gen chestionare ci prin vot nominal.
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Cristian Irimescu
Membru forum

Mesaj de Cristian Irimescu » 21 Mai 2012, 00:12

ART. 23 Adunarea Generala este organul principal de conducere al Asociatiei si este formata din totalitatea membrilor asociati. Adunarile Generale sunt convocate de catre Presedinte pe baza hotararii Consiliului Director al Asociatiei, luata cu 2/3 din numarul membrilor care il compun, anual sau ori de cate ori este nevoie.
Convocarea Adunarii Generale se poate face prin :corespondenta, fax, e-mail , forumul Asociatiei sau alte mijloace electronice.
Adunarea Generala functioneaza valabil in prezenta a jumatate plus unu din numarul membrilor asociati si ia hotarari cu majoritatea simpla a membrilor prezenti. Daca la prima convocare nu este intrunit acest numar se va putea decide cu majoritatea absoluta a celor prezenti indiferent de numarul lor. Se accepta votul prin corespondenta (prin fax sau scrisoare recomandata cu confirmare de primire, mijloace electronice, internet,e-mail, ).

Adunarea Generala are drept de control permanent asupra organelor prevazute la art.22 lit.b) si c).

Cred ca s-a schimbat...ceva prin partile esentiale... :D

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 21 Mai 2012, 00:15

Parca a vorbit Basescu :D
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Cristian Irimescu
Membru forum

Mesaj de Cristian Irimescu » 21 Mai 2012, 00:17

Vorbit, nevorbit, facut, nefacut, unii nu veniti, altii nu votati, uite cum si la anul o sa fie unii nemultumiti... :!:

CD e incomplet.. n-am vazut nici o propunere.. numai nemultumiri...Vreti sa schimbati ceva, orice, acum e momentul... stati blanzi si la anul va astept cu alte lamentari...

Cristian Irimescu
Membru forum

Mesaj de Cristian Irimescu » 21 Mai 2012, 00:26

viewtopic.php?f=116&t=5911&p=76631#p76631
asta pentru cei interesati.. :shock:

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 21 Mai 2012, 00:32

Nu e vorba de rea intentie, ca cei care nu vin nu voteaza sau alte « comploturi ». Dati-le posibilitatea sa faca electronic acest lucru (prevazut in statut), ca la anul sa nu mai fie nemultumiti. Deschideti un subiect cu punctele care se pot dezbate de pe acum, pana la adunare se va face « lumina ». Subiectele care apar intre timp sau la fata locului se vor discuta si vota atunci. Dar cele care se stiu de pe acum cred ca ar trebui puse pe tapet.
Ca o sugestie, cei care isi depun candidatura sa-si faca si un CV de prezentare pentru restul forumului, sa avem si noi o idee despre persoanele in cauza.
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Cristian Irimescu
Membru forum

Mesaj de Cristian Irimescu » 21 Mai 2012, 00:34

Gabi, eu depun demisia, nu cred ca e nevoie de CV!!! Cine vine din urma?? aici e problema..mai citim si mai vorbim... :D

LE
Gabi Peterca scrie:Deschideti un subiect cu punctele care se pot dezbate de pe acum, pana la adunare se va face « lumina ».
Cine are astfel de subiecte sa nu mai astepte!!

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 21 Mai 2012, 00:41

Eu te sustin :D Dar cum votez? Si tu ai dreptate, dar trebuie sa-mi spun si eu "sugestia".
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Raspunde