Astăzi este 16 Sep 2019, 17:43

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Serpescu Gheorghe
Membru forum

Re: Sugestii

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 14 Mai 2012, 11:47

Sa iasa in fata cei care pot si sa se apuce de treaba, cred ca nu trebuie supus adunarii generale faptul ca cineva vrea sa preia forumul pe serverul lui. Ce mare lucru s-a intamplat ca nu a mers forumul o zi? Moare cineva de dorul forumului? Asta e un motiv de discutie sau reglare de conturi? Nelu, scuza-m, dar de data asta cred ca exagerezi putin?
Va dati seama domnilor rulotisti cotizanti ce problema mare avem? Nu a functionat forumul o zi. Propun Adminului sa faca un program de functionare a forumului dupa bunul plac si cui nu-i convine sa propuna un alt program, dar sa vina si cu propunerea concreta de preluare a forumului pe serverul sau.
P.S. Gigi Catalin, de ce dracu nu supui la vot preluarea pe bani a forumului si gata sau de ce mama dracului nu-ti dai demisia si sa lasi pe altii sa faca asta.
Acuma chiar sunt nervos si trebuie sa beau ceva :twisted:
L.E. Nelu as vrea sa cred ca nu ne luam iar la harta, sincer chiar nu-mi doresc asta.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Catalin Gigi
Membru forum
Oras: Mizil
Data nasterii: 10 Mar 1971

Mesaj de Catalin Gigi » 14 Mai 2012, 11:53

Nelu Predonu scrie: Nu "altii", acest lucru trebuie facut de cei ce s-au angajat (vot in unanimitate) la sedinta CD din 30.Ianuarie ca-l vor face ... de cei ce reprezinta executivul acestei asociatii.
Daca cei ce au votat si s-au angajat ca-l vor face, au ajuns la concluzia ca nu se poate, atunci, sa se dea la o parte si sa-i lase pe altii care pot face si acest lucru.
Cei care s-au angajat, au incercat si au ajuns la concluzia ca nu merita aceste costuri atata timp cat ne sunt oferite GRATIS.

Se vede cu ochiu liber nu e nevoie sa ne sugerezi sa ne dam la o parte ...

DAAR aceste ambitii ale tale o sa rupa acest club in 3 sau 4 ...dar pt tine nu conteaza ...asa cum nu a contat nici data trecuta cand ai facut acest lucru , cand ai convins o parte din membrii acestui club sa va faceti alta asociatie ...si ati reusit ...ati facut ACCCR ...Club al carui membru fondator esti DAAAR in care nu mai ai loc pt ca si ei ca si noi isi doresc liniste si atunci ,,TE-AU BANAT,, de la atatea ,,Discutii aprinse dar decente,, ...

Banuiesc ca pt ,,altii,, nu ar conta cat ar cheltui din bugetul asociatiei numai sa isi rezolve din ambitii personale .
As putea atasa aici topicurile in care l-ai facut cu ou si cu otet pe Dan ...

Stim cu toti ce iti doresti ...
Dar pana una alta iti sugerez eu ...
LASA-NEEEE LASA-NEEEE NELULEEEE !!!!
Lasa-ne sa intram de drag pe acest forum ...
Lasa-ne cu atatea sugestii si organizari ....nu vezi ca evita lumea sa mai participe la intruniri ????

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 14 Mai 2012, 11:55

Ce ar fi ca pana la adunerea generala sa va banez eu pe toti :P. Atunci sa vezi discutii aprinse, dar decente.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 14 Mai 2012, 12:27

Catalin Gigi scrie: Cei care s-au angajat, au incercat si au ajuns la concluzia ca nu merita aceste costuri atata timp cat ne sunt oferite GRATIS...
Da, gratis ... dar in conditiile pe care le constatam. Costurile anuale pentru acest serviciu sunt mult mai mici decat costul focului de artificii de la 1 Decembrie.
Eu am platit pentru gazduirea serverului la ACCCR, 145 lei / an. Deci nu "costa enorm" cum spuneai in postarea anterioara. Vino cu cifre ca sa fii si credibil.
Cand ati votat in CD mutarea server-ului, nu ati analizat inainte implicatiile acestui lucru ? Eu stiu ca da. Ai avut chiar niste oferte decente, altfel nu ati fi votat acest lucru in unanimitate.
Catalin Gigi scrie: ...DAAR aceste ambitii ale tale o sa rupa acest club in 3 sau 4 ...dar pt tine nu conteaza ...asa cum nu a contat nici data trecuta cand ai facut acest lucru , cand ai convins o parte din membrii acestui club sa va faceti alta asociatie ...si ati reusit ...ati facut ACCCR ...
Afirmi lucruri de care nu ai habar. Decizia de infiintare a ACCCR nu mi-a apartinut, ea a fost a lui Parpaneata. Nu-mi atribui lucruri nefacute. Asta nu inseamna ca nu am fost de acord cu proiectul in sine. Existenta ACCCR a facut ca si aici sa se petreaca lucruri benefice rulotistilor. Competitia oricand e bine venita.
Catalin Gigi scrie: ... nu ar conta cat ar cheltui din bugetul asociatiei numai sa isi rezolve din ambitii personale...
Am precizat mai sus un cost de gazduire a server-ului.
Deci tu crezi ca buna functionare a forumului tine de o ambitie a mea personala ? Acest lucru tine de normalitate, de bun simt, forumul este o carte de vizita a asociatiei, nu e un orgoliu a lui NP. Cred ca toti membrii sunt afectati de acest lucru.
Ultima oară modificat 14 Mai 2012, 12:37 de către Nelu Predonu, modificat 1 dată în total.

Bratulescu Ionut
Membru forum

Mesaj de Bratulescu Ionut » 14 Mai 2012, 12:34

Nu stiu ce se intampla cu voi ! ...de fapt nici nu ma intereseaza ! A-ti dat-o in "politichie" ! I-mi ajunge ce vad la tv !!!!
De ce tre' sa vad si aici aceleasi "dezbateri" ?
Nu accept replici de genu' "-nu-ti place ,nu te uiti !" N-a "mers" forumul ! Asa ! Siiiii ??? Se mai intampla !
De ce sa se plateasca cand un om se ocupa "moca" de functionarea lui ?" :?
Burstner 4303+papuc diesel 1,9...Sunt atatea legi, incat nimeni nu este scutit de a fi spanzurat ...(de Bonaparte)

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 14 Mai 2012, 12:47

Serpescu Gheorghe scrie: ... Nelu, scuza-m, dar de data asta cred ca exagerezi putin?
Va dati seama domnilor rulotisti cotizanti ce problema mare avem? Nu a functionat forumul o zi. ... L.E. Nelu as vrea sa cred ca nu ne luam iar la harta, sincer chiar nu-mi doresc asta.
Da Gigi, dar, s-a intrerupt de 3 ori intr-o saptamana. Bine, el s-a mai tot intrerupt pana acum, dar nu cu aceasta frecventa si pana acum chiar nu era cazul sa facem caz din atata lucru, dar ... de 3 ori intr-o saptamana ???
Nu ne luam la harta Gigi S. Sugestia (orarul) o facusem in spirit de gluma, pusesem si-un zambaret acolo, dar cand am vazut cata patima si rautate pune Gigi in raspunsul dat, am zis sa-i reamintesc doar cateva lucruri.

Si eu zic sa ne oprim, cred ca fiecare am zis ce aveam de zis. Personal, ma opresc aici.

Mihai Gheorghe

Mesaj de Mihai Gheorghe » 14 Mai 2012, 15:36

Cred ca ar fi suficient ca deciziea sa fie luata in CD, respectiv necotizantii sa aiba acces la chat, dar daca trebuie AG, ii rog pe cei din AG care se vor intruni, sa aiba pe O.Z. si aceasta problema. Avem si noi cate ceva de spus in interesul general, iar exemplele vor fi abia dupa. :D

Maria Holom
Membru asociat
Oras: PLOIESTI
Data nasterii: 11 Apr 1958

Mesaj de Maria Holom » 17 Mai 2012, 21:31

Propun ca pe ordinea de zi a celei de-a 7-a Intalniri Nationale sa se treaca la un punct si imbunatatirea Regulamentului forumului CLUBRV.RO , in sensul limitarii drepturilor moderatorilor si administratorului site-ului, pentru a preveni abuzul acestora asupra utilizatorilor forumului.
Camper HOBBY TOSKANA 650 FLC-Fiat Ducato 130 Multijet 2,3 D - 2008 tel. 0721280119

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 18 Mai 2012, 09:44

Propun ca cei care nu pot veni personal la acesta intalnire sa poata vota pe forum, intr-o sectiune deschisa doar membrilor cotinzanti unde vor fi prezentate subiectele care fac obiectul votului. Varianta cu « imputernicirea » nu mi se pare prea ok, in sensul ca cel care are in mana voturile poate vota dupa bunul plac.
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Cristi Nastase

Mesaj de Cristi Nastase » 18 Mai 2012, 10:04

@ Gabi
E simplu ,parasesti serviciul si te prezinti la vot ...sa vezi ce beneficii o sa ai :D
Personal am incredere in Mihai (vehime ,experienta , etc. ) ,asa ca merg pe mana lui .Mai sunt si altii care ma pot reprezenta (Iliescu ,Sandu ,Gica Burneci etc. ) ,dar acum merg pe experienta, nu pe simpatii .
P.S. - sincer ,personal nu am nici un "orgasm " fata de reguli si asa zisi sefi (mai ales sefi intr-un club in care scopul este sa mergi la relaxare ) .

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 18 Mai 2012, 10:22

Am un sef foarte dur, nu-mi permit luxul sa trag chiulul de la servici, ma umple de « beneficii ». :D
Nu e vorba ca nu as avea incredere in cel care m-ar reprezenta, dar mi se pare mai « fair play » sa pot lua eu deciziiile care mi s-ar parea corecte. E doar sugestie si va rog sa o tratati ca atare !
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Cristi Nastase

Mesaj de Cristi Nastase » 18 Mai 2012, 10:32

Tot ca sugestie ...exista posibilitatea sa "evoluam "ca cei din forumurile lui Peti sau Ciprian ???
Sunt multi posesori de rulote care nu vor sa vina cu noi la intalniri ptr. faptul ca ne cred un soi de smardoi ,cutitari sau mardeiasi :?
Propun sa deschidem campionatul national de mutat falcile. Cu urmatorul inventar : casti ,manusi de box, galeti ptr. scuipat si sange ,un snop de lumanari cu preotul aferent si ...multa minte ...ca asta ne trebuie

Raspunde