XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 16 Dec 2019, 10:06

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Lucian Mitrofan
Membru forum

Sugestii

Mesaj de Lucian Mitrofan » 19 Aug 2008, 18:03

Parca asa se cheama, SUGESTII SI RECLAMATII, si vad trei topic-uri de reclamatii si nici un topic de sugestii. Sa inteleg ca sunt mai multi nemultumiti? Atunci hai sa dam o mana de ajutor si sa imbunatatim forumul :lol:
Si daca tot am deschis subiectul, este normal sa incep eu cu o sugestie, cred ca ar fi utila o pagina speciala pentru postari video sa nu mai cautam link-urile printre poze. Parerea mea :wink: Si o sugestie exprimata mai demult dar la care nu am primit nici un raspuns ar fi o pagina gen "intalnirile clubului" unde sa deschidem topicuri pe judete, cred ca ar ajuta mult sa ne intalnim si sa ne cunoastem. Atat deocamdata si sper ca acest topic sa le depaseasca pe cele de reclamatii. :lol:
Zafira Y20DTH 2001 + Europa 450 S
mitluc@yahoo.com
0745326039

Mihai Gheorghe

Mesaj de Mihai Gheorghe » 19 Aug 2008, 19:48

Caldura mare, mon'ser!

Cosmin_rxn

Re: Sugestii

Mesaj de Cosmin_rxn » 27 Oct 2008, 11:56

Exzista un loc aparte unde se pot sugera intinerarii , locuri demne de vizitat ?
Eu calatoresc cat pot de des si am descoperit in Italia niste zone deosebite .
In general prin creierii muntilor , pe linga lacuri si am ramas placut impresionat de amenajarea locurilor de campare.
Deocamdata nu am o rulota ...dar m-am adaptat destul de bine si cu masina iar mai nou am achizitionat o remorca cort pina gasesc un camper pe gustul si posibilitatile mele.
Ideea este ca as dorii sa arat si altor pasionati de calatorii, plimbari prin natura, camping zonele frumoase prin care am fost.
Cat despre scepticismul in ceea ce priveste Italia....va recomand sa mergeti linistiti.
Eu pina acum nu am avut absolut nici o problema.
Lumea vorbeste si se face din tantar armasar.
De indata ce primesc un raspuns la acest mesaj in legatura cu locul in care pot sugera intinerarii, voi posta si cateva imagini.
Toate cele bune !

Costin Tabra
Membru forum

Mesaj de Costin Tabra » 27 Oct 2008, 12:15

Cosmin,

Exista sectiunea "Calatorii in strainatate". Acolo poti sa deschizi un subiect cu titlul pe care il doresti, sa iti expui parerea cu privire la traseul urmat, recomandari si tot acolo poti posta si poze. Sau mai exista si sectiunea "Imagini si impresii din excursii", unde se insereaza in general poze din excursiile efectuate in Romania.

Daca consideri ca cele 2 sectiuni nu sunt ceea ce iti doresti, fa o propunere si vedem ce iese :) Multe sectiuni au aparut din dorinta de a sistematiza cat mai bine informatiile, experientele, parerile fiecaruia dintre noi, indiferent de statutul in cadrul Asociatiei ClubRV-RO.
Ford Focus Tournier 1,6 TDCi + Wilk DeLuxe 450
Membru asociat
+40 729 082819
+40 730 RULOTA
costin.tabra@gmail.com

tarzan

Mesaj de tarzan » 27 Oct 2008, 14:19

O alta sugestie, care sper ca, cel putin din punct de vedere tehnic, sa nu fie chiar asa de greu de realizat. :D

Asa cum exista undeva, în subsolul primei pagini, o rubricuta care spune a cui e ziua de nastere, la fel sa fie sub ea o rubricuta care sa spuna ce semnificatie religioasa are acea zi în calendarul ortodox/catolic. Nu este obligatoriu dar, cum suntem un popor majoritar crestin, unii practicanti, altii simpatizanti, consider ca e bine sa stim pe cine praznuim.

Avem, deci, o rubricuta care spune a cui e ziua de nastere, având ca imediat efect (probat :D ) un potop prietenesc de urari în topicul LA MULTI ANI. E, însa, lesne de observat faptul ca se fac urari de la multi ani si celor care îti regasesc numele în sarbatorile mari ale românilor. Observam acelasi potop de urari, crestinesc de data asta asta.

Asadar, pentru a crea un echilibru între cauza si efect, propun completarea cauzei :), anume, introducerea unei noi rubrici de profil. As dori sa se supuna la vot aceasta idee, într-un format acceptabil si pentru moderatori si pentru membri. Daca vi se pare greu de realizat, dar mai ales de gestionat pe termen lung o astfel de rubricuta, propun macar varianta simplificata cu marile praznice de peste an (crucile rosii si negre, desi, daca avem membri care se numesc "Visarion" sau "Haralambie" , as prefera sa stiu sa stiu când e ziua lor.
Asadar, fac aceasta propunere, sub rezerva faptului ca nu este perfecta, ci perfectibila.

Ca încheiere, vreau sa spun ca, eu consider ca sfânta taina a botezului, la fel ca si cea a cununiei, nu este mai putin importanta decât ce se întâmpla în institutiile de stat, birocratice, care au menirea sa faca exact acelasi lucru, si anume, sa certifice din punct de vedere, de data asta legal, când se naste sau casatoreste cineva. :)

parpaneata

Mesaj de parpaneata » 19 Noi 2008, 22:15

Propun sa nu se mai foloseasca pe forum expresia "Domnule...Cutare"! Parca am fi la Asociatia de locatari! :D

Dan Cilan
Membru forum

Mesaj de Dan Cilan » 21 Noi 2008, 18:48

O sugestie corecta daca stam sa ne gandim ca formula cu "Domnule" este o formula pentru a pastra distanta iar noi , se presupune ca vrem sa fim mai apropiati (doar ne uneste o pasiune comuna ).
http://www.fantanele-belis.ro/
0745634366
Ford Ranger+ Bürstner City 520

Daniel Mihai
Membru forum

Mesaj de Daniel Mihai » 21 Noi 2008, 19:02

este primul lucru care-l postez..cu aceasta ocazie salut pe toata lumea.....sunt de acord cu 'propunerea"..fara "domnule"...eu cred ca nu in asta consta respectul...si cred ca aici ca si in dragoste.. :) nu exista limite..in ceea ce priveste varsta..
Tucson si ...Adria Optima ...

Tel: 0727.772.444

"Acta non verba!"

Ramona Vieru
Membru forum
Oras: BUCURESTI
Data nasterii: 27 Iul 1981

Mesaj de Ramona Vieru » 20 Feb 2009, 15:28

Indraznesc sa fac si eu o mica, mare sugestie;....
Este vorba in ,,MICUL RULOTIST,, in subiectul ,,La multi ani, micule rulotist!,, daca la inceputul subiectului se poate face o lista in care in timp se vor adauga mici rulotisti.Va rog un mic ajutor in privinta micului rulotist pentru o organizare mai buna.Va multumesc anticipat..
vieruramonacarmen@yahoo.com
Fam.Vieru:0722737481
P.S.Traiasca albinele care ne polenizeaza florile.

Odenie Sergiu
Membru forum

Mesaj de Odenie Sergiu » 31 Aug 2009, 10:50

Ca sa nu deschid un topic,m-am gandit sa o incadrez la sugestii,urmatoarea problema:nu reusesc sa afisez foto la avatar.Imi da cineva o sugestie?Nu exista posibilitatea de upload,doar de indicare a unei adrese unde este afisata imaginea care se doreste;am incercat sa introduc adresa de la Picassa ,dar scrie URL invalid.Poate gresesc eu ceva...Eventual si acea sigla cu Rulotistii off camping,nu stiu nici aia cum se poate pune la avatar.Nu este neparat nevoie,dar asa pentru aspect.Multumesc anticipat.
L.E.Cred ca mai sunt si alti utilizatori in aceasta situatie.
Volkswagen Golf+Dethleffs Nomad RD3/in general...OFF CAMPING

Ești considerat geniu nu numai prin ceea ce ai scris, ci și prin ceea ce ai evitat să scrii.
Gavriil Stiharul

Lucian Mitrofan
Membru forum

Mesaj de Lucian Mitrofan » 21 Oct 2009, 14:10

Fiind in postura lui "Stan patitul", as recomanda daca se poate, ca in aceasta perioada sa apara intr-un loc cat mai vizibil sfatul de a nu uita sa pregatim rulota de iarna (scoaterea acumulatorului si mai ales golirea instalatiei de apa). Ar fi pacat sa se trezeasca si altii cu boilerul crapat :oops:
Zafira Y20DTH 2001 + Europa 450 S
mitluc@yahoo.com
0745326039

Niky Radu
Membru asociat

Mesaj de Niky Radu » 02 Iul 2011, 12:35

Sugerez spre dezbatere urmatoarea propunere....sa initiem "camping of the year 2011"si asa mai departe an de an,(am vizitat cateva site-uri de profil din Croatia si am vazut ca exista cateva campinguri care au aceasta distinctie si dupa parerea mea chiar conteaza in alegerea lor de catre rulotisti si nu numai) campingurile votate la aceasta categorie vor primi stickere special facute "made clubrv" , aceste distinctii vor putea fi publice pe site-urile campingurilor si pe forumul nostru...de aici dezvoltati mai departe...
Niky si Lavinia Radu
Megane II 2005 1,9dci , Pajero MK2 1993 2.5 GLS TD + Elddis 2000
Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost?
Chanakia Pandita 275 a.c.India

0744670978 telekom

Raspunde