În prezent, este23 Iul 2019, 06:05

Camping Snagov - Complex Astoria (fost Snagov Sat)

topicuri de prezentare, impresii, imagini, facilitati, preturi

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Marian m Serban
Membru asociat

Re: camping Snagov - Complex Astoria (fost Snagov Sat)

Mesaj de Marian m Serban » 18 Iun 2012, 21:31

buna seara
propun pt intalnire sfarsitul de saptamana 06-08.iulie 2012.s-a incheiat si examenul la bac.,are si timp propietarul sa faca curat,
si nu au inceput nici concediile.
Marian Serban
ps
printr-o participare cat mai numeroasa ne aratam atat interesul si sustinerea pt aceasta idee,cat si ca suntem reprezentativi in acest domeniu.
Maria Serban

Calin Lisovschi
Membru forum

Mesaj de Calin Lisovschi » 18 Iun 2012, 21:56

ideal ar fi fost sa mergem chiar din wekendul 29 iuniw - 01 iul, pt ca cei care doresc sa isi lase rulota acolo sa o poata face pt 1 luna intreaga. in acest fel si "proprietarul" (ii spun asa pt simplificare, proprietarul fiind ministerul transporturilor) simte ca ia niste bani... un mare avantaj al locatiei pt bucuresteni, cat si pt ploiesteni sau targovisteni, si de ce nu pt cei din Slobozia sau Urziceni este ca este foarte aproape, astfel incat se poate merge chiar in timpul saptamanii.

noi trebuie sa ii artam ca exista dorinta imediata de a merge cu rulotele acolo, astfel incat sa il "obligam" si pe el sa faca investitii. ce ziceti?

p.s. l-am sunat azi si i-am spus ca ar fi doritori inca din acest weekend, iar el m-a rugat sa il anuntam din timp daca se doreste acest lucru, astfel incat sa apuce sa curete si sa dea drumul la grupul sanitar. astfel poate exista doritori inca din acest weekend tinand cont ca in weekend va fi foarte cald...
pe vremuri: FORD MONDEO (desigur...), acum JEEP GRAND CHEROKEE + DETHLEFFS CAMPER

@klinutzu

0727.19.19.39

Florin_Vint
Membru forum
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 12 Ian 1980

Mesaj de Florin_Vint » 18 Iun 2012, 22:43

Pentru weekendul 6-8 iulie cred ca ne-am baga si noi ( Florin Alina si Andrei) . Din pacate pana la sfarsitul lunii inclusiv programul e incarcat. Daca e atunci cred ca m-as mai baza pe un bun prieten sa vina si el cu un echipaj. Asa ca mai umflam randurile.
P.S.: Daca nu suntem membrii cotizanti ne primiti?
Cu stima,
Florin
Alfa Romeo 166 2.0 TS si Adria 530 Deluxe
0745 01 33 96
www.sculetop.ro; office@sculetop.ro

adrianparaschiv
Membru forum
Data nasterii: 30 Mar 1979

Mesaj de adrianparaschiv » 18 Iun 2012, 23:43

Revin dragi colegi cu o rectificare : legat de ceea ce spuneam cu taxa de intrare, pana la urma banii au fost primiti inapoi , dar dupa ce s-a strambat un pic "Tanti DE LA BARIERA". Noi avem rulota la Rasnov unde este ok. Sper sa putem in viitor sa fim alaturi de voi la Snagov :D
Opel Astra h+Hobby Excellent 495 Sunt mindru de rulota noastra!!!!

George Marcu
Membru forum

Mesaj de George Marcu » 19 Iun 2012, 10:06

Anul trecut am fost si noi pe la inceputul verii nu era nimic facut, WC-urile dezastru ecologic si inchise cu grilaje, tablouri curent lipsa, in spate se depozita tot gunoiul din complex pe care-l incarcau ulterior in basculante sa-l duca la groapa.
Aglomeratia era de nedescris fiind un week-end cu o sarbatoare arabeasca (asa am impresia).
La terase aveau bere si apa plata calde, mici si paine sau paine si mici sau la altele un sortiment de nimic.
Restaurantul mare si hotelul erau inchise.
In restaurantul hotelului era doar personalul lor care-si invitasera prietenii la un mic si-o bere.

Daca intre timp au facut ceva (asa cum spune Calin) este super, adica sigur au facut pentru ca anul trecut era dezastru greu de imaginat pentru cineva care a facut 10-15 vacante de vara acolo.
Locatia este foarte misto si aproape de Bucuresti pentru o escapada scurta si mereu ne-am dorit sa mai mergem acolo asa cum faceam pe timpul lui Ceausescu.
In week-end-ul asta nu plecam in concediu dar daca se deschide asa cum au promis, sigur vom merge.
Niciodata sa nu mergeti cu viteza mai mare decat poate ingerul vostrul pazitor sa zboare...

George Marcu @ maurice
Knaus 495 TF
Volvo XC90 D5
Membru cotizant

Rusu Mihail
Moderator
Data nasterii: 22 Iun 1956

Mesaj de Rusu Mihail » 19 Iun 2012, 14:01

Nu am vrut a interveni dar sint nevoit a va spune ca problema cu acest viitor loc de campare am discutat-o telefonic atit cu Calin L, cit si pe Skype + telefonic cu membrii CD de linga Bucuresti.
Fiti siguri ca se vor implica, asa cum a confirmat Costel Curelea cit si Marian Serban. Sint sigur ca in urma unei organizari pe weekend a unei intilniri, cit si dupa un protocol, va iesi "ceva bun"
Ramine ca membrii ce doresc o locatie de genul acesta, sa deschida un topic la Intilniri, (plus discutii pe PM) pt a va organiza mai multe familii ce doresc un weekend la umbra padurii Snagov :)
Un colectiv a noului CD in frunte cu Lupu Ciprian, ce se pare ca va avea si ca tema organizarea de intilniri, va va sta la dispozitie pt a definitiva ceea ce doriti in planul de viitor. Tineti legatura.
.
Familia Rusu - Lipanesti PH - Granduca Pegaso 63 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Marian m Serban
Membru asociat

Mesaj de Marian m Serban » 20 Iun 2012, 07:45

buna ziua
aseara am fost si eu in complexul Sngov. complexul este foarte bine structurat are de toate, restaurant, terenuri de tenis ,fotbal, piscina,
se poate pescui(cu permis)fare alte taxe,exista infrastructura pe ambarcatiuni,singura parte din toata infrastructura lasata pe un plan secundar
este cea dedicata camparii.
Cu toate aceste potentialul acestui complex (vis a vis de interesul nostru)este urias.Grupul sanitar dedicat campingului se va deschide(el este amenajat
din spusele patronului)daca vor exista participanti.Trebuie sa existe putina intelegere si rabdare si din parte noastra si sa ne aratam interesul pt aceast complex.
Exista o parcare foarte mare lipita zona de campare ,acolo putem face o parcare permanenta pt rulote,rulotele se pot campa si in padure la umbra in spatiul dedicat campingului,accesul facindu se fie prin parcare fie pe o alee dedicata(la vremea sa campingul a fost bine structurat).paza permanenta.
pentru ca am ajuns foarte tarziu ,dupa ora 20 pm,am facut poze dar nu stiu cat de reusite vor fi.
Concluzie:
Echipajele care vor sa mearga in acest complex o pot face incepand cu acest sfarsit de saptamana(domnul Calin va poate da detalii)
INVITATIE
Pentru 06.07-09.07 2012 invit membrii cotizati si nu numai,sa participela o isire in masa (pentru bunastarea si propasirea obiectivelor si idalurilor rulotistice)
Asteptam un sprijin important si un "sacrificiu"din partea rulotistilor veseli.(sacrificiu=sa aleaga aceast complex pt distractia obisnuita din weeekend).
preturile si programul in curs de "amenajare"
Marian Serban

Ionita Bogdan
Membru forum

Mesaj de Ionita Bogdan » 20 Iun 2012, 08:05

Eu nu inteleg ....ori e camping ori nu e ? Ce e aia ...daca veniti fac curat la wc ? ....il zugraveste ? Exista posibilitatea de legare la curent ? Ce taxe se platesc ? In afara de 30 ron ce se mai plateste ? Separat adult , copil , catel, auto ?
Tare proasta atitudine asta ....eu va fac ...dar cati sunteti ? .... Daca intr-adevar vrea sa faca sa puna mana sa faca apoi vede ce a facut . Daca se umple de rulote inseamna ca lume e multumita si a facut un lucru bun .
Eu as veni cu draga inima pe weekend dar vreau sa stiu ce conditii am . Gresesc cu ceva ? :shock:
0722.296.538
bogdanionita_jean@yahoo.com
VW Caravelle + Tabbert Baronesse 620

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 20 Iun 2012, 08:11

Este vorba de mentalitatea romaneasca : Investesc 1 leu, dar vreau sa-l scot repede si...triplu daca se poate !
Omul vrea sa investeasca numai in cazul in care, prin promisiunile noastre de a-i aduce multi clienti este sigur ca-si scoate repede investitia + un profit frumusel.

P. S Uitati-va la Peti care si-a investit banii de doi ani fara sa se intrebe neaparat cand si cat va scoate de pe urma campingului, ba chiar ofera gratuitati si reduceri. Asa DA ! Noi am fost primiti si tratati "regeste" la Peti !
Ultima oară modificat 20 Iun 2012, 08:26 de către Sandu Toma, modificat 1 dată în total.
Orice problema are o rezolvare practica

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 20 Iun 2012, 08:24

Exact cum am spus; nemernicul asta a primit moca de la stat si 25 de ani nu a facut nimic si acum asteapata de la noi sa-i facem curat. "Hai baieti pune-ti mana pe lopeti, daca vreti ca sa aveti."
Abia astept sa-l vad Pe Bogdan Ionita cum da cu var la wc-urile aluia :P. Jenant! :roll:
Frumoasa initiativa domnului Serban, suna cumva, cam ca cea de anul trecut cand cei care au vrut un parteneriat Rasnov, au fost acuzati mai tarziu ca au interese. Grija mare, ca se intoarce roata si ar fi pacat.
Cand am scris aici sa mergem la Peti, nema!
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Calin Lisovschi
Membru forum

Mesaj de Calin Lisovschi » 20 Iun 2012, 09:26

eu va spun un singur lucru: daca ar fi fost DEJA amenajat, preturile ar fi fost pe masura, asa putem negocia un pret bun pt noi. camping in care sa ai 5 stele dar sa platesti 10 lei pe luna nu prea cred ca exista. asta este mentalitatea noastra. si eu as face la fel ca proprietarul de acolo, nu este vorba de a ascoate bani imediat, ci de a investi pt ceva palpabil, nu pt himere. dupa cum stim ca se poarta romanasii nostri m-as enerva la culme sa vad ca am grupul sanitar devalizat in conditiile in care nu am rulote in camping, dar "lasa ca poate in urmatorii 5 ani vin ei rulotistii"... peti este un privat, nu ca acest complex care este al statului. la stat, mai ales acum, primesti foarte greu bani de investitii. cine are de a face cu acest sector poate confirma. eu oricum imi voi duce rulota acolo pana la plecarea in concediu si apoi la intoarcere pana in septembrie. voi faceti cum vreti. eu spun ca este pacat, pt ca este o oportunitate. in momentul de fata am o rulota care imi permite sa am un trai decent fara a apela prea mult la conditiile dintr-un camping. asta a si fost scopul pt care mi-am luat o rulota cu baie, cu wc, cu apa rece si calda. ca sa nu mai spun de acumulator si poate cu solare cu care ne tot laudam atat...

stiu ca voi fi acuzat de interese ascunse si obscure dar sincer mi se rupe. doar sa imi spuneti daca mai vorbesc acolo in numele asociatiei sau nu.
pe vremuri: FORD MONDEO (desigur...), acum JEEP GRAND CHEROKEE + DETHLEFFS CAMPER

@klinutzu

0727.19.19.39

Marius Beldiman

Mesaj de Marius Beldiman » 20 Iun 2012, 09:28

@ calin
eu apreciez foarte mult eforturile si initiativa ta! Respect!

Raspunde