Acum este 16 Noi 2018, 20:46

Decalogul Bunului Rulotist

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Viorel Grosu

Re: Decalogul Bunului Rulotist

Mesaj de Viorel Grosu » 11 Noi 2011, 22:49

Eu imi aduc aminte ca spuneau cei mai in varsta ca"noaptea este lasata pentru odihna trupului vietii iar ziua pentru munca si petrecerea vietii". Daca tii neaparat sa incalci aceste reguli de ce nu te obosesti cel putin sa intrebi si pe ceilalti de langa tine daca sunt de acord. De la nerespectarea unor reguli elementare de bun simt se ajunge la aparitia unor legi restrictive( Legea picnicului) cu care nu suntem de acord deoarece consideram ca ne incalca niste drepturi, dar nici nu am facut nimic sau poate prea putin pentru a impiedica aparitia legilor.Eu cred ca ar trebui sa avem mai multa responsabilitate si respect fata de noi ,fata de partenerii de rulotism si fata de natura. Nu ati fi mai relaxati si satisfacuti daca la sfarsitul petrecerii timpului in natura ati constata ca nu ati fost injurat, agresat ba chiar ati reusit sa legati noi relatii de prietenie cu cei din jur?

Doru Stoicescu
Membru asociat

Prea esti simpatic...Bucatarule !

Mesaj de Doru Stoicescu » 12 Noi 2011, 12:41

cristi nastase scrie:...Dorule, pe aia de la Uniunea Europeana ii doare-n ...bascheti de noi :cry:
O sa simtiti la UMAG privirile lor trufase si pline de dispret (fata de romani, nu de voi )...
Te contrazic !
Nu in bascheti i-a durut, ci picioarele de la sarba, burta de la atata ...palinca si alte bunatati, iar "privirile trufase si pline de dispret si acum la simt..."
Eu vorbesc de FICC, de UMAG de care vorbeai si tu.
Multe salutari tie si sotiei..

P.S. O imagine face cat o mie de cuvinte !
Poate ne vedem la Montreal ?
P.S. 2 Tocmai mi-am adus aminte. Stand la rand, la receptie la UMAG, sa ne luam tichetele de campare, noi barbatii, niste gentelmeni, ne-am dus si ne-am facut de treaba pe la rulote, asteptand consoartele, sa ne indice locul de campare al fiecaruia. La rand dna. Curelea , nevasta mea si inca o doamna (alzaimerul bata-l vina). Un grup de filandeze, din acelea de 2 m, femei civilizate, popor nordic, incep a le impinge, destul de brutal, pe reprezentantele noastre, afara din rand, pentru a le lua locul. Noroc cu doi polonezi, tot asa , 2 metri care vazand gradul de civilizatie al scandinavelor, le-au inconjurat si le-au protejat pe consoartele noastre.
dans.jpg
inghesuiala la masa romaneasca...jpg
inghesuiala la masa...jpg
interes pentru Romania.jpg
realatia cu clubul maghiar.jpg
relatia cu diverse cluburi.jpg

Cristi Nastase

Re: Decalogul Bunului Rulotist

Mesaj de Cristi Nastase » 14 Noi 2011, 00:44

Salut , te las si fara spite la bicicleta :lol:

Scrie răspuns