Acum este 25 Iun 2019, 15:13

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Scrie răspuns
Panait Valentin
Membru asociat
Oras: Fetesti
Data nasterii: 22 Dec 1969

Re: Sugestii

Mesaj de Panait Valentin » 24 Dec 2012, 10:42

Sugerez colegilor moderatori sa deschida topicul cu Webasto viewtopic.php?f=47&t=6484 deoarece este util colegilor (parerea mea).
Daca initiatorul s-a suparat ca nu sunt colegii de acord cu el, este problema dumnealui, asta nu inseamna ca noi sa fim privati de eventualele informatii ce pot sa apara pe aceasta tema, nu s-a incalcat regulamentul, nu a fost nimeni jignit asa ca nu vad motivul inchideri lui.
Va doresc o zi buna si sarbatori fericite !
VALI,
VW GOLF V 2.0 TDI(Das Auto) + KIP Grei Line 41KG
Ingerii exista, numai ca...ei nu au aripi si îi
numim prieteni...

Nelu Predonu
Membru asociat
Oras: Voluntari - Ilfov
Data nasterii: 21 Iul 1959

Mesaj de Nelu Predonu » 24 Dec 2012, 11:45

Panait Valentin scrie:... Daca initiatorul s-a suparat ca nu sunt colegii de acord cu el, este problema dumnealui ...
Vali, devii malitios. Nu-i frumos.
Am sa explic si pe intelesul tau ce m-a facut sa solicit inchiderea topicului.
A existat mentiunea "am umplut doua pagini cu vorbe" si ca ... ideea compararii celor doua sisteme e absurda. Nu am facut decat sa ma conformez acestor afirmatii.
A mai existat si afirmatia "eu am", tu nu ai, asa ca vorbeste doar "DUPA" ce vei avea ... Dupa o astfel de afirmatie, binenteles ca m-am simtit jignit.
Tu cum te-ai simti daca ai posta ceva legat de campere, iar eu ti-as spune: Vali, tu sa vorbesti doar "DUPA" ce vei avea asa ceva ? Nu te-ai simti ofensat ? Sau pentru tine jignirea are loc doar cand sunt pronuntate cuvinte indecente ? Nu am comentat jignirea respectiva, am zis ca decat sa ajungem la asa ceva, mai bine sa inchidem topicul.
Eu am dorit in acel topic sa comparam produse similare, nu "mere cu pere" ... si sigur, cu acest lucru nu pot fi de acord.

Dar, pentru ca pana si tu esti interesat de acel topic, nu pot decat sa fiu de acord cu propunerea ta de a fi redeschis.
e-mail: npredonu@gmail.com ; tel. 0722.216.683.

Ovidiu Ciobanu
Membru forum

Mesaj de Ovidiu Ciobanu » 24 Dec 2012, 12:54

Dl. Nelu, imi cer scuze daca v-ati simtit jignit. Totusi cred ca m-ati inteles gresit. Pareti 100% convins sa luati webasto. Noi nu avem bani sa putem testa aceste aparate noi. Acel DUPA insemna doar ca sper sa publicati opiniile dvs. dupa ce veti folosi aparatul, pentru ca numai practica poate valida o ipoteza teoretica. Nu am zis "numai dupa". Ci doar ca abia astept cu interes rezultatele dvs. dupa ce veti folosi.
Sanatate.
P.S. asteptam deasemenea si alti utilizatori de incalzitoare pe motorina sa ne comunice impresiile lor. AirTop 3900 e doar putin mai mare decat AirTop 2000, model extrem de folosit, ca si Eberspacher Airtronic D2, D3 si D4.
VW T4 Multivan - in transformare

Panait Valentin
Membru asociat

Mesaj de Panait Valentin » 24 Dec 2012, 14:32

Nelu Predonu scrie:Vali, devii malitios. Nu-i frumos.
Recunosc ca am fost putin da' mi-ai raspuns in acelasi ton...
Nelu Predonu scrie:Dar, pentru ca pana si tu esti interesat de acel topic....
adica eu dece nu !?
Vad ca astazi esti sensibil la afirmatiile unor colegi si te simti repede jignit, uite ca sunt si eu sensibil la afirmatia ta :
Nelu Predonu scrie:Am sa explic si pe intelesul tau ...
Ar trebui sa ma simt si eu jignit dar...intrucat am scris pe forum si am recunoscut in fata mai multor colegi ca nu posed decat un neuron...nu pot sa emit o astfel de pretentie. :mrgreen: Multumesc ca te-ai straduit sa ma luminezi
Eu ma opresc aici cu discutiile si-mi doresc ca un moderator sa deblocheze topicul.
VALI,
numim prieteni...

Nelu Predonu
Membru asociat
Oras: Voluntari - Ilfov
Data nasterii: 21 Iul 1959

Mesaj de Nelu Predonu » 24 Dec 2012, 15:20

Panait Valentin scrie: ... Recunosc ca am fost putin (malitios) da' mi-ai raspuns in acelasi ton...
Avea rost sa fii asa ? Eu explicasem in ultima fraza postata in acel topic ce m-a facut sa solicit inchiderea subiectului.
Ca tu ai inteles altceva, m-a facut sa fiu mai explicit, pentru tine in mod special.
Doar stii foarte bine ca nu-mi place sa raman dator. Recunsc si eu ca ti-am raspuns in aceeasi nota impusa de tine.
e-mail: npredonu@gmail.com ; tel. 0722.216.683.

Panait Valentin
Membru asociat

Mesaj de Panait Valentin » 24 Dec 2012, 15:24

Acum ca tot ne-am lamurit intre noi :D ( cred ca este scor egal :twisted: ) propun sa asteptam deblocarea topicului...
VALI,
numim prieteni...

Marius Beldiman

Mesaj de Marius Beldiman » 24 Dec 2012, 21:08

Foarte interesant topicul cu webasto! Trecand peste anumite rautati sau orgolii...consider ca ar trebui redeschis! Ca as pune sau nu, ramane la latitudinea si discernamantul fiecaruia, insa informatiile sumt interesante si poate alti colegi mai experimentati poate mai pot exprima pareri!
Deci, sunt de aceeasi parere ca si Vali ca trebuie redeschis topicul!....sau daca tinem de orgolii prostesti sa se stearga de tot! :shock:

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 24 Dec 2012, 22:11

A trecut epoca “stersului” acum e la moda “inchisul”.
S-au suparat ca vaca pe vacar :D .
Deschideti d'lei topicul ca e foarte util. Chiar astazi mi-am dat jos webasto de pe tigaia mea, inainte de a lectura cele pagini nici nu stiam f bine ce-I aia webasto. Astazi déjà eram profesor.
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Viorel Grosu

Mesaj de Viorel Grosu » 24 Dec 2012, 22:12

Marius , topicul despre webasto a fost deschis la ora 18:10. Nu iteleg de ce tu la ora 21:08 esti de parere ca trebuie deschis topicul despre webasto. Ce sa cred? :)

Gabi Peterca
Membru forum

Mesaj de Gabi Peterca » 24 Dec 2012, 22:43

E Craciunul :wink: M-am luat si eu dupa colegul care face baie in, pardon cu, damingeana de vin :D
VW Sharan, Sprinter 350
www.prietenipescari.ro

Marius Beldiman

Mesaj de Marius Beldiman » 25 Dec 2012, 11:40

@Viorel:
la momentul in care am scris aici topicul respectiv era inchis! nu ma pricep la detalii tehnice; altfel mi-as fi spus parerea despre acel topic acolo!

adriandoliniuk
Membru forum

Mesaj de adriandoliniuk » 01 Mar 2013, 10:57

DVD ClubRV
Cele mai folosite cadouri, cand mergi in strainatate, sunt albumele cu imagini din Romania, manastiri, munti si statiuni, Delta etc.
De ce nu am folosi videoclipurile, filmuletele si pozele de pe forum pentru a produce un dvd care sa reprezinte Rulotismul din Romania?
Cu ajutorul celor mai priceputi in arta montajului si cu eforturi minime din partea tuturor (dvd-uri si coperti) s-ar putea realiza cu usurinta.
Toti avem computere cu ajutorul carora sa imprimam discurile, care ulterior, vor fi distribuite gratuit. Nu este o ideie noua. La targul de turism
am vazut clipuri de prezentare pe judete Dambovita, Arges, etc.

Adrian Doliniuk
KIP+Cobra

Scrie răspuns