Acum este 18 Noi 2018, 08:03

Sugestii

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Scrie răspuns
Rusu Mihail
Moderator
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 22 Iun 1956

Re: Sugestii

Mesaj de Rusu Mihail » 26 Mai 2012, 14:06

O sugestie de actualitate ar fi stergerea mesajelor off topic cit si cele care nu au treaba cu topicul Intilnirii Nationale de la Laguna Albastra-organizare. Poate ca astfel lumea s-ar inscrie altfel.
Deci daca moderatorii sint constienti de importanta acestui topic, sa faca curat incit sa ramina numai probleme ce tin de organizare-program-participanti etc. Deocamdata e poluat de altele :)
.
Familia Rusu - Teisnach 94244 - CI Meridien International 314 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 26 Mai 2012, 14:14

As ruga ca moderatorii sa se ocupe de mesajele raportate, sa le analizeze , sa ia masuri si sa informeze pe cei care au raportat despre rezultatul raportarii.
Nu de alta , dar s-au adunat deja 17 mesaje raportate ( In total there are 17 reports to review ) , lucru fara precedent in istoria forumului !
Orice problema are o rezolvare practica

Lupu Ciprian
Membru CD
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 28 Mai 2012, 15:33

incet incet le rezolvam ............. unele rapoarte dateaza de acum 1 luna cand eram mai multi la moderare ...
Autorulota Ford Trigano Chausson sau Rulota Abbey GTS Vogue
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 28 Mai 2012, 17:54

Fac o sugestie moderatorilor forumului cu privire la accesul vizitatorilor (in aceasta calitate) la topicul legat de disparitia colegului Virgil Boglea.
Am fost atentionat ca vizitatorii nu stiu de existenta acestui topic, sectiunea "Diverse" fiind ascunsa vizitatorilor.

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 29 Mai 2012, 22:11

Topic ul de sugestii a fost redeschis . Va rog incercati sa ajutati prin sugestii nu sa acuzati ! IN acest fel topic ul va fi constructiv - eventual am sa printez tot acest topic si am sa citesc aceste mesaje eu la sedinta din 2 iun . mesaje ale dvs.

Va multumesc !
Lupu Ciprian & Irina

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 30 Mai 2012, 21:07

Am rugat acum 4 zile in postarea #62 sa fie analizate si rezolvate raportarile de mesaje.
Oare nu trebuie sa stie si cel care raporteaza cum s-au rezolvat !?
In cazul in care Regulamentul forumului a fost abrogat si nu se mai aplica, va rugam sa ne anuntati si pe noi !!!

Rusu Mihail
Moderator
Data nasterii: 22 Iun 1956

Mesaj de Rusu Mihail » 31 Mai 2012, 02:13

E ultima mea sugestie pina la AG, de a nu mai modera postari in care lumea isi spune parerea intr-un mod destul de decent. Vine ziua ca va veti intilni cu ei fata in fata !
Deci luati-o ca pe o SUGESTIE ; de a lasa Oamenii sa-si spuna off urile..ex dlui Doru Negru in topicul recent : Renasterea rulotismului in Romania si dezvoltarea ideii de r...
Link : viewtopic.php?f=93&t=5966 - Va rog sa scrieti clar cu ce a gresit acest om ! . Ce este oare aici ? ??? Nu va ginditi ca in curind nu veti mai putea modera si verbal ?
O alta sugestie este ca, daca pastram aceste like-uri , la fel de bine sa puneti si un-like-uri , ca sa vedem opinia membrilor - asa ca pe youtube, adica fara nume utilizator..
AVETI CURAJ ??? ...E unica modalitate ca sa vedti cit de iubiti sint unii sau altii - O sa propun in AG sa infiintam un test cu bile negre si albe / membru ! SUCCES ! :lol:
Familia Rusu - Teisnach 94244 - CI Meridien International 314 - 0722.634.800 Mail: familionrusu@gmail.com

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 31 Mai 2012, 08:07

Eu am sa-ti raspund punctual:
- Nu cred ca domnul Doru Negru era pe subiectul temei deschise chiar de dansul;
- Mie nu-mi este rusine sa dau ochii cu numeni;
- Conform regulamentului, deciziile moderatorilor nu se comenteaza public;
- Am sa te moderez si la Laguna, face to face :D;
- Ma bucur ca nu mai sunt acele like-uri. Sa nu uiti si de o culoare neutra, cum ar fi GRI!
Cu ce am gresit eu domnului Doru negru sa spuna ca moderez cu un caracter indoielnic sau mai stiu eu cum?
L.E. La urmatoarea interventie in afara regulamentului vei primii o penalizare .
Pe forumul meu, daca se adresa in genul asta unui moderator, era de mult afara, forever!

Asta e situatia de pe forumul meu, pe care multi de aici il acceseaza.: Threads 4,584 Posts 49,907 Members 4,863 Active Members 811
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Sandu Toma
Membru forum

Mesaj de Sandu Toma » 31 Mai 2012, 08:13

As avea o sugestie pentru colegii Rusu Mihail si Nelu Predonu: sa inceteze cu presiunile asupra moderatorilor.
Sunt pusi acolo sa faca moderare, sa aplice Regulamentul forumului si raspund in fata Administratorului forumului .
Daca doriti schimbarea Regulamentului forumului exista topic special pentru acest lucru viewtopic.php?f=115&t=5635 si se poate discuta in AG !
Nu "puneti palma" pentru cei care posteaza doar ca sa provoace scandal pe forum !!! Ceea ce faceti Dvs este o incalcare grava a Art.5 Litera l si se sanctioneaza conform Regulamentului (asta daca moderatorii nu sunt prea timorati).

Calin Lisovschi
Membru forum

Mesaj de Calin Lisovschi » 31 Mai 2012, 08:32

@toata lumea:
- cand vom invata ca LEGILE SI REGULAMENTELE NU SE DISCUTA, INDIFERENT CINE SUNTEM SI CE FACEM, vom putea avea o activitate rulotistica.
- cand vom invata sa nu negam tot ce a fost inaintea noastra (bun sau rau) si sa ne cinstim "batranii" (aici este vorba de fondatori, apropo, pe ei i-a mai intrebat cineva care sunt parerile lor?!?!?!), atunci vom putea avea activitate rulotistica.
- cand vom invata sa mai lasam cateodata si de la noi, atunci vom putea activitate rulotistica

pana atunci, vom avea DOAR RAZBOAIE, REVOLUTII si "SCHIMBARI DE CONDUCERE" fara a produce nimic altceva decat eventual matreatza.

multumesc.
pe vremuri: FORD MONDEO (desigur...), acum JEEP GRAND CHEROKEE + DETHLEFFS CAMPER

@klinutzu

0727.19.19.39

Lupu Ciprian
Membru CD

Mesaj de Lupu Ciprian » 31 Mai 2012, 09:09

la sedinta pe 2 iun puneti si problema asta si gasiti oameni pt ca eu am sa ma dau la o parte de la moderare.
las pe alti mai buni in fata ....
Lupu Ciprian & Irina

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 31 Mai 2012, 09:15

+1 Ciprian. Acelasi lucru cer si eu de la adminul site-ului, eliberarea din functia de moderator. Oricum nu am facut mare lucru.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Scrie răspuns