Acum este 18 Oct 2017, 19:39

Reisemobil - Stellplatz Wien / Austria

Roman Vasile
membru forum
Oras: Cluj
Data nasterii: 13 Mai 1950

Re: Reisemobil - Stellplatz Wien / Austria

Mesaj de Roman Vasile » 27 Noi 2015, 15:30

Din cauza targului de craciun din Wiena sa nu va asteptati sa gasiti locuri in campingurile/camperstopurile din zona. Ca o varianta poate fi si camperstopul din Stockerau, cam la 50km de Wiena(din care aproape jumate ii faci pana sa iesi din Wiena :D ). Camperstopul are doar 6 locuri, dar este alaturi o parcare imensa care deserveste baza de agrement de alaturi unde fara probleme se poate parca, iar serviceul il faci la postul de langa camperstop. (curent nu este, dar apa la 1euro -90l, posibilitate de golire apa uzata si WC).
Drum bun!
In fata cabanei mele pe roti nu-si construieste nimeni casa!
Camper Chausson/Fiat Ducato

alexdan
membru forum
Oras: PLOIESTI
Data nasterii: 09 Iun 1969

Mesaj de alexdan » 27 Noi 2015, 17:45

Ar fi interesant sa plecam impreuna ,dar nu cred ca vom putea pleca asa devreme.
AUTORULOTA RIMOR 727 TC
PLOIESTI
0744357466

Cosmin Prund
Membru asociat
Oras: Sibiu
Data nasterii: 22 Mai 1980

Mesaj de Cosmin Prund » 14 Dec 2015, 19:21

Olah Laszlo scrie:Din cauza targului de craciun din Wiena sa nu va asteptati sa gasiti locuri in campingurile/camperstopurile din zona. Ca o varianta poate fi si camperstopul din Stockerau, cam la 50km de Wiena(din care aproape jumate ii faci pana sa iesi din Wiena :D ). Camperstopul are doar 6 locuri, dar este alaturi o parcare imensa care deserveste baza de agrement de alaturi unde fara probleme se poate parca, iar serviceul il faci la postul de langa camperstop. (curent nu este, dar apa la 1euro -90l, posibilitate de golire apa uzata si WC).
Drum bun!
Noi am fost de 1 Decembrie in camperstop-ul din Viena. Targul de craciun era deja deschis. Camperstop-ul era ocupat cel mult 50%. E un camperstop mare, nu mi-l pot imagina plin.
Daca-i plin camperstop-ul se poate parca si pe strada afara, am vazut un camper cu numere de franta oprit acolo.

Pietele de craciun se inchid in 23 sau 26 decembrie (pietele sunt organizate in mai multe locuri, unele se inchid in 23 altele in 26).
Inca o idee: daca timpul si organizarea va permit, vizitati aceste obiective in timpul saptamanii, nu in weekend. In weekend e aglomeratie mare.

https://www.wien.info/ro/shopping-winin ... as-markets
Chausson best of 22, sasiu Ford Transit

email: cprund@gmail.com

Lupu Ciprian
membru CD
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 14 Dec 2015, 19:56

O fi off topic sau nu , hai sa punem si cateva poze recente cu targul de Craciun amenajat in fata primariei RATHAUS VIENA si cateva de la Paterpark...
Le-am facut cu cateva zile inainte de 1 dec... 2015

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Autorulota Cristall Luxus pe Fiat 1.9 TD
Lupu Ciprian & Irina , tel. 0722227048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

alexdan
membru forum
Oras: PLOIESTI
Data nasterii: 09 Iun 1969

Mesaj de alexdan » 16 Dec 2015, 19:21

Am fact o rezervare pentru orice eventualitate . O sa ajungem pe 23.12 .
Asa nu mai am grija ca nu gasesc loc in aceasta perioada asa cum a sugerat un coleg .
AUTORULOTA RIMOR 727 TC
PLOIESTI
0744357466

Scrie răspuns